Metropoll'ün sahibi KRT'de son anketi açıkladı

Metropoll Araştırma'nın kurucusu Prof. Dr. Özer Sencar, Ocak ayında yaptıkları anketi KRT'de yayımlanan Şimdiki Zaman programında açıkladı. Sencar, son anketlerde İmamoğlu ve Yavaş'ın AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önünde olduğunu aktardı.

Metropoll'ün sahibi KRT'de son anketi açıkladı

Metropoll Araştırma'nın kurucusu Prof. Dr. Özer Sencar KRT ekranlarında flaş açıklamalarda bulundu. Sencar, erken seçim olması halinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın Erdoğan'ın önünde olduğunu açıkladı.

Gazeteci Gürkan Hacır'n "Erken seçim tartışmaları aldı yürüdü, sizin tespitiniz nedir? Sizce bir erken seçim olacak mı?" sorusuna şunları söyledi:

"Bunu iki şekilde yanıtlayabiliriz birincisi erken seçim olmak zorunda çünkü üçüncü cumhurbaşkanlığı dönemi için bu gerekli. İkincisi ise erken seçimin ne zaman olacağı.

Buna da Tayyip Bey karar verecek, "şu an seçime gitsem kazanır mıyım?" diye soracak. Eğer "Evet" cevabını alacak konjonktürü yakalarsa erken seçime gideriz. Kısacası erken seçimi birilerinin istemesi değil Tayyip Bey'in kazanacak konjonktürü bulması belirleyecek."

Sencar'ın bu açıklamasından sonra ortaya sık sık anketler çıktığını hatırlatan Hacır, Sencar'a yakın tarihte bir çalışma yapılıp yapılmadığını sordu. Sencar'ın "Her ay yapıyoruz" cevabı üzerine sonuçları soran Hacır'a Sencar'ın cevabı şu oldu:

"Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Tayyip Erdoğan'ın önünde çıkıyor. Yalnız Mansur Bey'in oyu hata sınırları üzerinde Erdoğan'ın önünde çıkarken İmamoğlu hata sınırları içinde Erdoğan'ın önünde çıkıyor."  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER