MHP İlçe Başkanlığı'nda TikTok videosu çeken gençlere dayak

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde mobilya teslim etmeye gittikleri MHP İlçe Başkanlığ'nda Osman Baydemir ile ilgili video çeken gençlere MHP ilçe binasında şiddet uygulayıp "Pişmanım" dedirttikleri görüldü. O anlar ise kameraya kayıt alındı.

MHP İlçe Başkanlığı'nda TikTok videosu çeken gençlere dayak

Şanlıurfa'da şaşkınlık yaratan bir olay yaşandı. İddiaya göre 2 genç mobilya siparişini teslim etmek için gittikleri Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Viranşehir İlçe Başkanlığı'nda Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa eski Milletvekili Osman Baydemir'in sesine playback yaptıkları bir tiktok videosu çekmişti. 

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından olay adli mercilere intikal etti ancak MHP il teşkilatı şikayetçi olmayınca 2 genç serbest bırakıldı. Ancak MHP ilçe yönetiminden bir kaç isim olayın peşini bırakmadı ve gençleri bulup parti ilçe binasına götürdü ve burada gençleri tekme tokat dövüp "Pişmanım" dedirttiler. Korktukları gözlemlenen gençlerin videosu gurur verici bir davranış yapılmış gibi paylaşıldı. Bu olayın da Viranşehir Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletildiği öğrenildi. 

Yaşanan bu olayın ardından şiddet uygulayan MHP’li isim ile dövülen gençler bir araya geldi. 

Gençlere dayak attığı iddia edilen partili, kendisini bu sözlerle savundu:   “Bizi provokasyon içerisine çekmek isteyenlere sesleniyorum. Bu şahıslar (Sedat, Ferdi) benim yeğenlerimdir. Bir yaramazlık yaptılar ben de onlara kızdım, bu da kimseyi ilgilendirmez. Özellikle altını çiziyorum: Hiçbir siyasi partiyi ve hiçbir siyasi kuruluşu ilgilendirmez. Bizi kendi provakasyonlarınızın içerisine çekmekten vazgeçiniz. Kötü emellerinize alet etmeyin” ifadesinde bulundu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER