Müge Anlı; Aleyna Çakır ve Gülay Uygun dosyasını kapattı

Müge Anlı, şüpheli şekillerde ölen Aleyna Çakır ve Gülay Uygun’un konusunu işlemeyi bir süreliğine bıraktı. Bu durum, “Müge Anlı Aleyna Çakır ve Gülay Uygun dosyasını kapattı” şeklinde yorumlandı. Müge Anlı “insanlara acısını yaşama fırsatı verelim” dedi. 

Müge Anlı; Aleyna Çakır ve Gülay Uygun dosyasını kapattı

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında günlerce Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümü işlendi. Geçtiğimiz hafta sonu ise Aleyna Çakır‘ın şüpheli ölümünden sorumlu tutulan Ümitcan Uygun‘un annesi Gülay Uygun şüpheli bir biçimde öldü. Gülay Uygun’un ölümüne ilişkin şüpheli noktalar son kez işlenerek iki konuya da bir süreliğine ara verildi.

“YANLIŞA DOĞRU İLE CEVAP VERMEK ÖNEMLİDİR”

Bugün yayında Aleyna Çakır ve Gülay Uygun’un şüpheli ölümü işlenmezken geçtiğimiz gün Müge Anlı açıklama yapmıştı. Müge Anlı, kendisini destekleyenlere teşekkür etti ve "iyi varsınız" dedi. Müge Anlı, “şu an olay çok taze, siz diyeceksiniz ki Müge Hanım ben acımı yaşayabildim mi? Haklısınız ama yanlışa doğru ile cevap vermekte önemlidir. Yine söylüyorum biz daha bir bu kadar tanık bulamayız, bir bu kadar daha olayı bir araya getiremeyiz. Ben adaletin yerine getireceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

‘ASLA ÜSTÜ KAPATILMAZ’

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında ele alınan Aleyna Çakır dosyasıyla ilgili konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Savcı ben şunun ifadesini aldım diye paylaşmaz. Bunlar hep gizli yürür. Olması gereken bu. Savcılık da buna uyar. Dosyaya giren bir belge değerlendirilmesi gerekiyorsa değerlendirilmemişse, HSK devreye girer. Asla üstü kapatılamaz. Kamuoyu müsterih olsun” açıklamasında bulunmuştu.

‘SADECE GAZETECİLİK YAPIYORUM’

Müge Anlı, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün ‘Savcı, bir TV programcısı değildir. Varsa bir delilin arkadaş, onun yeri adliyedir, karakoldur.’ sözlerine yanıt vermişti. Müge Anlı, “Ne savcı, ne hakim, ne de polisim. Sadece gazetecilik yapıyorum. Bunu yaparken de vicdanımın sesini dinliyorum. Programıma katılan mağdurların ne dostu ne de düşmanıyım. 30 yıldır gazetecilik yapıyorum. Gazetecinin görevi haberi ortaya çıkarmak için araştırma yapmak, bilgileri toplamak, doğrulatmak ve bu bilgiler ışığında yorumlamaktır. Biz kimsenin ne yanında ne de karşısındayız. Bizim görevimiz iddiaları ortaya koymaktır.” demişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER