Muhaliflere 'gerzek' diyen Cüneyt Özdemir'in Fethullah karnesi...

ABD'deki George Floyd protestolarını değerlendiren Cüneyt Özdemir, Türkiye ile kıyaslayarak polis karşıtı olarak değerlendirdiği muhalifleri 'gerzek' ilan etti. Özdemir'in sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti. Özdmir'i geçmişte FETÖ'nün defalarca kullandığı iddia edildi. Özdemir'in Fethullah Gülen'den hediye 'altın saat' aldığı belirtildi. Özdemir'in o dönem Fethullah Gülen'i savunan açıklamaları da ortaya çıktı. Sosyal medya kullanıcıları Özdemir'e 'asıl gerzek kim?' diye sordu

Muhaliflere 'gerzek' diyen Cüneyt Özdemir'in Fethullah karnesi...

Cüneyt Özdemir, ABD'de siyahi vatandaş George Floyd'un polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan eylemlerden bahsederken New York'ta görev yapmış eski bir polisin yazısını okudu.

Özdemir, yazıda polis memurunun 'Polisler, kendilerine yönelik duyulan düşmanlığı hiç bu kadar hissetmediklerini söylüyorlar, Mağdur durumdalar. Ülkedeki polis memurlarının çoğu meslek hayatını kurşun sıkmadan bitiriyor" sözlerini okudu. 

Bu yazının ardından Özdemir, ABD'deki polis karşıtlığına Türkiye üzerinden bakarak, "Bizde de bazı gerzekler var. Hayatını polis karşıtlığına kurmuş, niye adam çünkü muhalifim, polisten nefret ediyorum' diyor. Yarın bir gün hırsız evine gelince, başına bir iş gelince hemen polisi arıyorsun. Bizdeki bazı muhalifler muhalif filan değil gerzek. Devletten nefret ediyorum diyorlar. Nerede yaşayacaksın diyorsun 'komünde' diyor. La git..." ifadesini kullandı.

İşte Özdemir'in tepki çeken o açıklaması:

Özdemir'in sözleri kısa sürede sosyal medyada büyük tepki çekti. Özdemir'e polis kurşunuyla öldürülen gençler soruldu. Özdemir'in muhaliflere 'gerzek' demesi ile alakalı ise Özdemir'in geçmişte FETÖ elebaşı Fethullah Gülen tarafından 'kullanıldığı' ifade edildi.

GÜLEN'İ ZİYARET ETTİ...

Özdemir'in Gülen'i ziyaret için ABD'ye gittiği, hediye saat aldığı belirtildi. O dönem yapılan ve de doğrulanan haberler paylaşıldı.

BERABER KAHVALTI YAPTILAR...

18 Eylül 2010'da Türkiye'den giden dört gazeteci Pensilvanya'da bulunan çiftlikte Gülen ile görüşmüştü. O dönem Gülen, Haber Türk gazetesi yazarı Serdar Turgut, CNN Türk Yayın Danışmanı Ferhat Boratav, 5N+1K programı yapımcısı Cüneyt Özdemir ile Zaman gazetesi yazarı Bejan Matur'la kahvaltı yapmıştı

HEDİYE ALTIN SAAT

Sadece not alınmasını kabul eden Gülen'in gazetecilere 'Fethullah Gülen' yazılı birer saat hediye ettiği öğrenilmişti. Görüşmeye katılan gazetecilerden bazıları hediye saati doğrulamıştı.

DOĞRULANMIŞTI

Bejan Matur, ziyarete gelen herkese verilen rutin bir hediye olduğunu söylemişti.

KÖŞE SAHİBİ OLDU

Bir kısmı yakın arkadaşı olan çok sayıda gazeteci Silivri'ye gönderilirken Cüneyt Özdemir kendine yeni bir yol, yine yeni bir dünya seçmişti. CNN Türk'teki konumu güçlenmekle kalmamış, şimdilerde FETÖ firarisi Eyüp Can'ın yönetimindeki Radikal'de de "köşe" sahibi olmuştu.

CÜNEYT ÖZDEMİR NE YAZMIŞTI?

Cüneyt Özdemir, ziyaretle ilgili şunları yazmıştı:

- Fethullah Gülen, Pensilvanya'nın hemen yakınında 110 dönümlük bir çiftlikte yaşıyor.  
- Bu çiftlik, eskiden bir Hristiyan okulunun 'yaz kampı' olarak kullanılıyormuş.
- Başında beyaz bir namaz takkesi var. Gözlerinin altı şiş, sağ el başparmağı alçılı. 
- (Türkiye'ye dönmeyi düşünüyor musunuz?) sorusuna yanıtı: Hayır; zira ortam uygun değil.
- Günün birinde dönerse en çok yaşamak istediği yer yıllarca görev yaptığı İzmir olacak.
- Kürt sorununun çözümü için Gülen'in iki önerisi var: 'Diyalog' ve 'Bürokratik açılım.' 
- (Türkiye'de çok tartışılan konulardan bir tanesi cemaatin içindeki yöntemler... Sizin rahatsız olduğunuz olmuyor mu? Siz cemaat adına, cemaatçilerin yaptıkları her şeyin farkında mısınız? Rahatsız olduğunuz var mı?): Hafif bir sessizlik oluyor ama Fethullah Gülen kendinden emin. Bazen kendi iradesine rağmen aşırı davrananlar olabileceğini söylüyor.  'Bana rağmen benden daha çok uğraşanlar olabilir' diyor. Onlara uyarıları direkt, 'Şunu neden böyle yaptın?' ya da 'Bunu böyle yapma!' şeklinde değil, sohbet toplantılarında telkinlerle bildirdiklerini söylüyor.

TWİTTER'DAN PAYLAŞTI

Cüneyt Özdemir Fethullah Gülen ziyaretini kendi haber sitesi dipnot tv'de de yayınlamıştı. Cüneyt Özdemir yazının duyurusunu, "PENSİLVANYA’DA FETHULLAH GÜLEN İLE BİR GÜN izlenim yazımı iphone'da cüneyt özdemir app.'nına şimdi koydum. Dipnot.tv'ye ise yayın sırasında" ifadeleri ile duyurmuştu.

İşte Özdemir'in o Twitter paylaşımı:

CÜNEYT ÖZDEMİR FETÖ'YE TOZ KONDURMUYORDU

Öğretmenler gününde 5n1k’ya katılan öğretmen Yasemin Çakıcı KPSS kopya skandalında cemaatten şüphelendiklerini söyleyince sunucu Cüneyt Özdemir Çakıcı’ya çıkışmıştı.

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu’ndan (AYÖP) öğretmen adayı, Cüneyt Özdemir’in CNNTürk’te sunduğu 5n1k programında KPSS kopya skandalında cemaatin rolünden bahsedince, Özdemir’in hışmına uğramıştı.

AYÖP üyesi Yasemin Çakıcı, programda KPSS’deki kopya skandalından bahsederek, “Tamamen şaibe dolu sınav. Hakkımız yendi. Kopya çekildiği ispatlanmış olmasına rağmen birileri korunuyor. Bu korkunç bir şey. Bu kadar yansımışsa aynı zamanda medyaya. Ne yazık ki biz cemaatin parmağının olduğunu düşünüyoruz bu işle ilgili. Bu yüzden korunduğuna eminiz çünkü optik puan ortaya çıktı. Tek bir çizik yoktu” demişti.

Çakıcı’nın şüphelerini dile getirmesi üzerine Özdemir, “Neye göre böyle bir şey söylüyorsunuz Yasemin Hanım? Elinizde bilgi belge var mı?” diye çıkışmıştı.

Çakıcı, Özdemir’e şöyle karşılık vermişti:

“Resmi bir belge ortaya çıkarmak mümkün değil. Zaten usülsüzlük var ortada. Çok fazla ispatlamak mümkün olmuyor. Özellikle şunu biliyoruz. Ağustos ayında Ankara'daydık. Bu süreç içinde Van'dan Diyarbakır'dan çeşitli illerimizden gelen öğretmenlerimiz var. Gözledikleri şeyleri doğrudan bizimle paylaşıyorlar. Sorular nasıl dağıldı ellerinde net bilgiler var.”

“HER ŞEYİN CEMAATE YÜKLENMESİNE KARŞIYIM”

Özdemir, bir defa daha Yasemin Çakıcı’ya karşı çıkarak “Böyle genellemeler yapıldığı zaman haklıyken haksız duruma düşülüyor. Elinizde bilgi belge varsa çıkartırsınız canlı yayında elimde belgeler var dersiniz. O zaman 'şu cemaat bu grup yaptı' dersiniz. Anlayışla karşılarım. Ama belge bilgi yoksa bu Türkiye'nin yeni umacısı olarak yaratılan 'The Cemaat' ya da cemaate herşeyin yüklenmesinden ben bu programda en azından karşıyım” ifadelerini kullanmıştı.

ÇAKICI: CEMAAT SÖZLERİNİN ARDINDAN GÖRÜNTÜMÜ EKRANDAN KALDIRDILAR

Programdan sonra yaşadıklarını Yasemin Çakıcı, kendisinin dışında ağır hasta olarak Ankara GATA’da yatmakta olan AYÖP kurucusu Şafak Bay’ın da konuk olduğunu, program boyunca kendisinin, Bay’ın ve Özdemir’in görüntülerinin ekranda görüldüğünü belirterek, “Cemaat tartışmasından sonra birdenbire beni göstermemeye başladılar ekranda” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 15:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Normaldir
Normaldir - 12 ay Önce

m.ali birant'ın yetiştirmesi. ama daha f.altaylı gibi yurda kesin dönüş yapmaya kalkarsa da,nafile olacaktır.

SIRADAKİ HABER