Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünde esrarengiz yarbay... O yarbay ile ilgili BOTAŞ'tan açıklama

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun 2009’da hayatını kaybettiği helikopter kazasında BOTAŞ çalışanı emekli yarbay Ercüment Güler'in ekipleri yanlış yönlendirdiği iddia edildi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünde esrarengiz yarbay... O yarbay ile ilgili BOTAŞ'tan açıklama

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun 2009’da hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Sözcü Gazetesi'nden Veli Toprak'ın haberine göre; CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, BOTAŞ çalışanı emekli yarbay Ercüment Güler’in, ekipleri yanlış yönlendirdiğini öne sürdü.

Güler'in kaza sonrası BOTAŞ'tan ayrıldığını; Gambiya, Bosna Hersek, Yemen ve Cibuti'de çalıştığını ve halen Yunanistan'da görev yaptığını belirten Yavuzyılmaz TBMM KİT Komisyonu'nda şunları söyledi: Kaza sonrası helikopterde bulunan İHA muhabirinin telefonundan lokasyonun tespit edilmesi için bilgiler Avea'ya veriliyor ve BOTAŞ'la paylaşılıyor.

Ercüment Güler sürecin başından itibaren kaza bölgesine gidiyor. Vali ve emniyet müdürünü yönlendiriyor. Enkazın bulanamaması noktasında zaman kaybedildi. Bu kişinin kazanın olduğu gün ne görevi var? Hangi unvanla BOTAŞ personeli ve emekli yarbay olarak ancak kimsenin tanımadığı bir kişi olarak sürecin içinde bu kadar aktif rol aldı?

BOTAŞ'TAN AÇIKLAMA

BOTAŞ yukarıdaki haber ve bilgilerle ilgili KRT TV'ye şu açıklamayı gönderdi:

KRT TV internet sitesinde //www.krttv.com.tr/gundem/muhsin-yazicioglu-nun-olumunde-esrarengiz-yarbay-h66175.html  linkinde, 04.03.2021 tarihinde emekli Yarbay Ercüment GÜLER’in BOTAŞ çalışanı olduğu iddiasına yer verilen habere ilişkin düzeltme metnidir.

İddiaya konu olan kişinin BOTAŞ ve Bağlı Kuruluşları bünyesinde çalıştığı bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır. Bahse konu kişi 2006-2009 yılları arasında Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı’nın işletmesini yürüten BIL şirketine alt taşeron hizmeti veren özel bir firmanın ortağı olduğu tespit edilmiştir. Dolayısıyla Kuruluşumuz ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına bu açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER