Naci Ağbal'ın görevden alınmasına bomba değerlendirme

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç hazırladıkları 'afet raporu' hakkında açıklama yaptı. Öztunç, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınması, Taksim Gezi Parkı'nın mülkiyetinin İBB'den alınıp Vakıflar Genel Müdürlüğüne verilmesi ile ilgili soruya da yanıt verdi. 

Naci Ağbal'ın görevden alınmasına bomba değerlendirme

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç hazırladıkları 'afet raporu' hakkında açıklama yaptı, depremin Türkiye gerçeği olduğunu belirtti, "Umarım yaşananlardan iktidar ders çıkartır" dedi.

Türkiye'de yaşanan son gelişmelerin ardından açıklamasını kısa tuttuğunu belirten Öztunç gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Taksim Gezi Parkı'nın mülkiyetinin İBB'den alınıp Vakıflar Genel Müdürlüğüne verilmesi ile ilgili soruya Öztunç şu yanıtı verdi:

"İBB'NİN YETKİLERİNE GASP GİRİŞİMİ"

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Seçimleri'nde aldığı darbeyi, 23 Seçimlerini kaybetmeyi hala hazmedemiyor. Hırsını, hazımsızlığını bu konuda sürdürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'dur. Bu gerçektir bu gerçeği yok edemez. İstese de istemese de bunu kabul etmek zorunda. Bu kararla gasp yapıyor. İBB'nin yetkilerine gasp girişiminde bulunuyor. 

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınması ile ilgili de Öztunç şu ifadeleri kullandı:

"YANLIŞLARIN BEDELİ MİLLET ÖDÜYOR"

Gelişmeler üzerine MYK'mız Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak. AKP'nin yandaşı, destekçisi olan Yeni Şafak gazetesi dün, 'Bu operasyonu kim adına çektiniz?' manşeti ile çıkmıştı. Sayın Naci Ağbal'ı hedef göstermişti. Saray da Yeni şafak gazetesinin bu talebini yerine getirdi. Naci Ağbal'ı görevden alarak Yeni Şafak yazarı Şahap Kavcıoğlu'nu atadı. Damat Berat Albayrak istifa ederken istifa dilekçesinde şunu söylemişti, "At izi it izine karıştı". Gerçekten de at izi it izine karışmış görünüyor. Bu işler çocuk oyuncağı değil. Bir çocuğun oyuncakla oynadığı gibi Merkez Bankası ile ekonomi ile oynayamazsınız. Bu yanlış politikanın bedelini millet ödüyor. Çiftçi, köylü, emekli, esnaf ödüyor. Erdoğan'a göre hava hoş, hayat güzel, sarayında bir eli yağda bir eli balda yaşıyor. Ama millet bu yanlış politikanın bedelini ödüyor. 

"SORUN ERDOĞAN'IN KENDİSİDİR"

Erdoğan'ın şahsım hükümeti 3 yılda 3 Merkez Bankası Başkanı'nı görevden aldı. Murat Uysal'ı aldı, Naci Ağbal'ı atadı, Naci Ağbal'ı aldı, Şahap Kavcıoğlu'nu atadı. Sorun ne Murat'ta ne Naci'de ne de Şahap'ta. Sorun sende sayın Erdoğan. İlk seçimde sandıkta gideceksin. Ve bu sorunlar çözülecek. Sorunun kaynağı bizati Erdoğan'ın kendisidir, şahsıdır.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2021, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER