'Namlular Türkiye'ye çevrilmiş durumda'

KRT TV Genel Müdürü, gazeteci Adnan Bulut Serdar Akinan'ın hazırlayıp sunduğu, 'Ne Oldu?'ya konuk oldu. Bulut, kritik uyarılarda bulundu. Yunanistan'ın; ABD ile Dedeağaç'ta, Suudi Arabistan ile de Girit'te yaptığı askeri tatbikatlara dikkat çeken Bulut, "Türkiye'ye yönelik bir hazırlığın olduğunu görüyorum. Türkiye'yi sıkıştırma, belki taciz etme, belki tehdit etme amaçlı bir operasyonun düğmesine basıldı hissi uyandı bende" dedi. Bulut, iki tatbikatta da namluların Türkiye çevrildiğinin altını çizdi, 15 Temmuz'u işaret etti.

'Namlular Türkiye'ye çevrilmiş durumda'

KRT TV Genel Müdürü, gazeteci Adnan Bulut Serdar Akinan'ın hazırlayıp sunduğu, 'Ne Oldu?'ya konuk oldu tarihi değerlendirmelerde ve uyarılarda bulundu. Yunanistan'ın; ABD ile Dedeağaç'ta, Suudi Arabistan ile de Girit'te yaptığı askeri tatbikatlara dikkat çeken Bulut iç kargaşa ve kaos çıkarmaya çalışanlara dikkat çekti, yapılmak istenenleri tek tek anlattı.

"Türkiye üzerinde sürdürülen 15 Temmuz'da emperyallerin başlattığı ve yarım kalmış bir plan var. Son dönemde bu plana yönelik yüksek ölçekte yeni çalışmalar ve hareketlilikler gözlemliyorum" diyen Bulut şu kritik değerlendirmeleri yaptı: 

"ABD YIĞINAK YAPTI"

Geçen hafta Yunanistan'da, hem de Yunanistan'ın bize en yakın noktasında Dedeağaç'ta bir tatbikat yapıldı. Dedeağaç neresi? Dedeağaç öyle bir noktadaki hem Boğazları, Çankkale girişini kontrol eden hem de Karadeniz'i kontrol eden bir noktada. Yunanistan ile ABD orada ortak bir tatbikat yapıyorlar. Müthiş bir yığınak yaptı ABD oraya. Uçaklar, helikopterler, zırhlı personel taşıyıcıları... Tatbikattan sonra o savaş aygıtları geri gidecek mi merakla bekliyorum.

"SUUDİ ARABİSTAN NEDEN GİRİT'TE TATBİKAT YAPAR? TARİHTE GÖRÜLMÜŞ BİRŞEY DEĞİL"

Geçtiğimiz 3-4 gün içerisinde belki devam ediyordur Girit'te Suudi Arabistan ve Yunanistan bir ortak tatbikat yapıyor. Suudi Arabistan neden Akdeniz'de, Girit Adası'nda bir tatbikat yapar? Bunu da sorgulamak lazım. Suudi Arabistan; Amerika ve İngiltere'nin kontrolünde tamamen. Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri onların dünyadaki bütün kirli operasyonlarının finansmanını sağlayan güçler. Suudi Arabistan neden Girit'te savaş tatbikatı yapar? Tarihte görülmüş birşey değil. 

"OPERASYONUN DÜĞMESİNE BASILDI"

Son iki sözde tatbikattan bahsediyorum, Türkiye'ye yönelik bir hazırlığın olduğunu görüyorum. Türkiye'yi sıkıştırma, belki taciz etme, belki tehdit etme amaçlı bir operasyonun düğmesine basıldı hissi uyandı bende. 

O askeri yığınak Türkiye'ye karşı nasıl kullanılabilinir?

Kuşkusuzki şu durumda kullanılması mümkün değil. Yeni bir dünya çatışmasına yol açabilir bu. 

"15 TEMMUZ BENZERİ BİRŞEY OLURSA..." SUİKASTLERLE...

Peki hangi ortam sağlandığı zaman kullanılabilinir?

15 Temmuz benzeri birşey olursa kullanılabilinir. Türkiye'de çok güçlü bir iç kargaşa çıkarılırsa... Örneğin sembol isimlere yönelik suikast girişimleri olursa... Olabilir mi? Daha önce Türkiye'de denendi mi? 90'lı yıllarda oldu. Laik, ulusalcı Atatürkçü çevrenin, CHP'nin, milliyetçilerin çok sevdiği bir isme yöenlik saldırı bu iç kargaşayı tetikleyebilir. 

Muhafazakar kesimde, kendisini muhafazakar milliyetçi olarak tanımlayan sembol bir isme yönelik böyle bir saldırı, suikast girişimi karşı tarafı öfkelendirebilir mi? Öfkelendirebilir. 

"ÇOK KRİTİK BİR EŞİKTEYİZ"

Türkiye çok gergin bir süreçten geçiyor. Ne yazık ki Türkiye'yi yönetenler bu gerginlikten oy devşiriyor. Artık Erdoğan'ın da bunu gördüğünü düşünüyorum, bu gerginlik öyle bir noktaya geldi ki çok kritik bir eşikteyiz. İstismara açık bir noktaya gelmiş gibi gözüküyor Türkiye. 

"TÜRKİYE'DE ONBİLERCE IŞİD'Lİ VAR"

İşin ikinci bir boyutu Türkiye'de kontrolsüz binlerce, onbinlerce IŞİD'li var. Uyuyan hücrelerde kontrolsüz şekilde Türkiye'ye nasıl girdiği belli olmayan IŞİD'li mevcut.

İstanbul'un, Hatay'ın, Adana'nın, Ankara'nın varoşlarında birtakım evlerde onbinlerce IŞİD'linin olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunların silaha ne kadar kolay ulaşabileceğini de biliyoruz. Bunu; Reina katliamında, Suruç'ta, Gar katliamında gördük.

AKİNAN: IŞİD HÜCRELERİ HAFİFE ALINMASIN

Serdar Akinan, IŞİD hücrelerinin hafife alınmaması gerektiğini belirterek, "Özellikle şehir savaşını çok iyi bilen. Elinde keleş, birkaç el bombası ile, 3-4 kişi ile hasar verecek, eylem yapma kapasitesine sahip hücrelerden bahsediyoruz" bilgisini verdi.  

"IŞİD HÜCRELERİ BELKİ DE TALİMAT BEKLİYOR"

"IŞİD'in finansmanı Suudi ve Birleşik Arabistan Emirliği'nden geliyor. Kullananlar da Amerikası'dır, İngilteresi'dir. Bölgede haritaları yeniden değiştirmek için IŞİD kartını yeniden kullandılar ve bölgeyi kan gölününe çevirdiler. Bölgeyi kan gölüne çeviren IŞİD'lilerin çok önemli bir kısmı şu anda Türkiye sınırları içerisinde uyur vaziyette bekliyorlar. Belki de bir talimat bekliyorlar. Böyle birşey de yaşanabilinir Türkiye'de" diyen Bulut şöyle devam etti:

"TÜRKİYE BİR KARABASAN YAŞIYOR"  

Ekonomik felaket, insanlar intihar ediyor; yokluktan, çaresizlikten, borçtan... Gençler umutsuzluk içerisinde intihar ediyorlar. Şu anda Türkiye bir karabasan yaşıyor. Düşmanınızı, rakibinizi ne zaman vurup düşürmek istersiniz? En zayıf olduğu, en sıkınıtılı döneminde saldırırsınız ve onu güçsüz kılmaya çalışırsınız. 

"SİLAHLARIN NAMLULARI TÜRKİYE'YE ÇEVRİLMİŞ VAZİYETTE"

Türkiye ile Yunanistan arasında daha önce bir denge gözeten ABD, şu anda ağırlığını tamamen Yunanistan'dan tarafa koymuş gibi gözüküyor. Dedeağaç'ta yapılan tatbikat, yığınak yapılması en net örneği. Girit'te yapılan Suudi-Yunan tatbikatı da buna bir örnektir. Söylediğim bu iki tatbikatta 10 gün içinde yapıldı. Namlularını Dedeağaç ve Girit'te Türkiye'ye çevirmiş vaziyette... Kuzey'e doğru Rusya'ya çevirmiş, Boğazları kontrol eder vaziyette iki ayrı tatbikat.... Tatbikat adı altında belki de askeri yığınak yapılıyor.

'TÜRKİYE'DEKİ KARGAŞAYI DÜZELTMEYE GİDİYORUZ' KILIFI ADI ALTINDA...

Toplumsal kargaşa, binlerce IŞİD militanından yüzünü harekete geçip, silahlanıp ayrı ayrı katliam yapsa... Bir kargaşa ortamından yararlanarak belki de 'Türkiye'deki kargaşayı düzeltmeye gidiyoruz'kılıfı adı altın bir ön hazırlık olabilir.

SİYASİLERE KRİTİK ÜSLUP ÇAĞRISI...

Türkiye önümüzde bir-iki ay içerisinde çok kritik bir dönem geçirecek. Bu kritik dönemi Türkiye'nin hasarsız atlatması gerektiğini düşünüyorum. Tayyip Erdoğan'dan, Doğu Perinçek'e kadar, Devlet Bahçeli'ye, Meral Hanıma, HDP Eş Genel Başkanlarına kadar siyasilerin de Türkiye'nin ve halkın iyiliği için bu siyasi gerilimi azaltmaları, bir an önce bize dönük namluları ülkeyi korumak adına kaynaştırıcı , uzlaştırıcı bir üslup kullanmalarını tavsiye ediyorum.

"FETHULLAHÇILAR TÜRKİYE'NİN EN MAHREM YERİNE GİRDİLER"

Kozmik Oda olayını çok yakından takip ettim. Bir kumpas davasıydı. 2 albay gözaltına alındı, Bülent Arınç'a suikast düzenliyecekleri iddia edildi. Başka bir askeri takip görevi için oradalardı. Bu bahane edilerek Fethullahçılar Türkiye'nin en mahrem yerine girdiler. 

KOZMİK ODA'DA NE VARDI?

Kozmik Oda'da Türkiye'ye yönelik bir işgal olursa direnişi örgütleyecek isimlerin listesi vardı. Yeni bir Kuvayi Milli'ye örgütlecek, Zonguldak'ta madendeki Ahmet usta küreği elinden bırakacak silahı nereden aldığını biliyor, Türkiye Allah korusun bir işgale uğrarsa silahını alacak yanına da 5 tane yoldaşını alacak çıkacak Zongulda-Karabük dağlarına oradan memleketi işgalden kurtarmaya başlayacak. Aynı şekilde Diyarbakır'daki Haso Ağa yanına 3-5 arkadaşını alacak çıkacak Irak üzerinden gelen emperyalist güçlere karşı ülkesini kurtaracak. Kars'ta, Kırklareli'de yine öyle. Bu listeyi Fethullahçılar o kozmik odaya girerek aldılar, götürdüler, gizli servislerin eline teslim ettiler. Gömülü silahlar diye ortalığı ayağa kaldırdılar. Ortada gömülü silah filan yoktu, Fethullahçıların gömdüğü silahlar vardı. Ama birşeye dikkat çekmeye çalışıyorlardı, Kozmik Oda ele geçen listenin kullanacağı silahların izini sürmeye çalışıyorlardı.

"TÜRKİYE NE YAZIK Kİ EMPERYALLERİN KUCAĞINA ZORLA OTURTULDU"

Türkiye'nin üzerine bir sis perdesi çökmüş durumda. 1947'den beri Türkiye ne yazık ki emperyallerin kucağına zorla oturtuldu. 47'den bu tarafa neredeyse 70 yıldır bizim ordumuz NATO ordusuna dönüştürüldü. İstihbarat teşkilatımızın ilk kuruluşunda personel maaşlarını Amerikalılar veriyordu. İlk binayı Amerikalılar tutmuştu.

KRİPTOLARA DİKKAT...

Gelinen süreçte ülkenin içerine dağılmış emperyallerle örtülü, gizli ilişkiler içerisinde kimler var kimler yok bilebilecek durumda değiliz. Belki de çok çok kritik koltularda çok önemli pozisyonlarda belki büyükelçilik, yargıçlık düzeyinde bilemem. Bu ilişkilere girmiş olan, bu amaca hizmet etmekte olan isimler vardır. 

"İYİ BİR TEMİZLİK YAPILMADIĞINI BİLİYORUZ"

Bunu 15 Temmuz'dan önce gördük. Türkiye 10-15 yıl Fethullahçıların kukla olarak kullanıldığı operasyonlarla, kritik koltuklarda oturanların da bu amaca yönelik yaptıkları hareketlerle tanıştı. Türkiye'ye çok büyük zarar verildi. Kalıntılar var mı? Olmaz olur mu? Askerde, siyasette kalmış mıdır, kalmıştır. Diplomaside de kalmıştır. İyi bir temizlik yapılmadığını biliyoruz. Gerginlikte bu isimlerin etkili olduğunu düşünüyorum.

"15 TEMMUZ'UN BİR BENZERİNİ DENEMEK İSTEYEBİLİRLER"

Aniden başlayıp büyüyen bir kaos süreci ile karşı karşıya gelebiliriz. Bu kaos sürecini bir kaç IŞİD militanının gidip ellerinde kazmalarla Atatürk büstlerine saldırdıklarında oluşacak bir toplumsal tepki bile öyle bir hızla büyür ve kontrol edilmez hale gelirse Dedeağaç'ta ve Girit'te konuşlu Amerikan askeri gücü birden bire bu kaosta yararlanarak... 15 Temmuz bir işgal planıydı. 15 Temmuz'da yaşanan şeyin bir benzerini denemek isteyebilirler. 

"HAVA KUVVETLERİNİN YÜZDE 60-70'İ FETHULLAHÇILARDAN OLUŞUYORDU"

15 Temmuz'dan 3 gün önce 12 Temmuz tarihinde bir görüşme yaptım. Birlikte yargılandığımız üst düzey komutanlardan biriyle görüştüm. Bana öyle dehşet şeyler anlattı ki... Türk Hava Kuvvetleri'nin yüzde 60-70'nin Fethullahçı subaylardan oluştuğunu söyledi. Deniz Kuvvetleri'nde sayının biraz daha az olduğunu, Kara Kuvvetleri'nde de 60-70 olmasa da önemli bir güçlerinin olduğunu anlattı. Son dönemde rütbe almış generallerin, albayların Fethullahçı olduğunu söyledi. Bana 2012'den beri rütbe alanların listesini gönderdiği zaman dehşete düştüm.

"BİR HAREKETLİLİK VARDI"

O zaman Ulusal Kanal'da Halil Nebiler ile program yapıyorduk. Çıktım, Türkiye'de her an Fethullahçı bir askeri müdahale olabilir. Hava Kuvvetleri'nin yüzde 60-70 Fethullahçılardan oluşuyor. Ve bunlar bir hazırlık içerisinde dedim. Bu işlerler ilgilenen, askeri çevrelerle temasta olan herkes bilgi içerisindeydi. Herkes olası bir hareketlilikten söz ediyordu. 

NEDEN 15 TEMMUZ'DA YAPTILAR?

Neden 15 Temmuz'dan oldu? Çünkü YAŞ kararları geliyordu. YAŞ'ta bunların birçoğu emekliye ayrılacaktı, ihraç edilecekti. Son bir umutla 15 Temmuz gecesi darbeyi denediler. Daha sonra yapmayı planlıyorlardı, ama o kadar deşifre oldular ki... 15 Temmuz gecesi denediler, halkımızın güçlü iradesi ile, içierideki vatansever askerlerin duruşuyla, polislerimizin çok güçlü müdahalesi ile 15 Temmuz'da darbeci, emperyal kuklası Fethullahçıların darbeleri püskürtülmüş oldu. Bu sürpriz bir gelişme değildi.

İşte o çok konuşulacak program:


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 ay Önce

iç cepheyi sağlam tuttuğumuz sürece sorun yok

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 ay Önce

ilk olarak andımızı okutarak bu saldırılara cevap verelim.

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 ay Önce

her ne olursa olsun ulusal egemenlikten taviz vermeyiniz

Uzunince
Uzunince - 2 ay Önce

Yat kalk geri, bıktık ya bu embesil yorumculardan

SIRADAKİ HABER