Oda TV'nin yeni adresine de kapatma kararı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), odatv.com'a erişim engeli getirdi. OdaTV' de bu defa okuyucularının karşısına odatv.com.tr adresiyle çıktı. Ancak mahkeme kararıyla bu siteye de erişim engellemesi getirildi.

Oda TV'nin yeni adresine de kapatma kararı

Libya'da şehit olan MİT görevlisinin cenaze törenine ilişkin haber yayınlayan Oda TV'nin Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve haberde imzası bulunan Hülya Kılınç, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tutuklama kararlarının ardından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) da harekete geçti ve Oda TV'ye erişim engeli getirdi.

İŞTE KAPATMA KARARI

BTK'nın internet sitesinde yer alan kararda şu ifadeler kullanıldı:

"5651 sayılı kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 05/03/2020 tarih ve 490.05.01.2020.-935064 sayılı kararına istinaden bu internet sitesi (odatv.com) hakkında idari tedbir uygulanmaktadır."

YAYIN YÖNETMENİ TUTUKLANDI

Terkoğlu ve Kılınç’ın tutuklanmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Oda TV Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ı da ifadeye çağırdı.

Pehlivan, ifadesinin ardından tutuklandı.

ODATV'YE BİR ENGELLEME KARARI DAHA

Odatv.com'a erişim engeli getirilmesinin ardından  OdaTV bu defa okuyucularının karşısına odatv.com.tr adresiyle çıktı. Ancak mahkeme kararıyla bu siteye de erişim engellemesi getirildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER