‘Ölmek üzereydi’ diyerek ineğini kesti: Karnından çıkanlar şoke etti

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Altınoluk köyünde, ölmek üzere olduğu için kesilen hamile ineğin 5 tane buzağı taşıdığı ortaya çıktı. Buzağılardan 4 tanesini kaybeden çiftçi Fatih Çakmak, başlarında hüngür hüngür ağladı.

‘Ölmek üzereydi’ diyerek ineğini kesti: Karnından çıkanlar şoke etti

İlçeye 5 kilometre uzaklıkta bulunan Altınoluk köyünde yaşayan Fatih Çakmak (35) isimli çiftçi, sabah saatlerinde ot vermek için ahıra gitti. Ahırda ineğinin çok şiştiğini ve hiçbir şekilde kalkamadığını gören Çakmak, merkeze giderek veterinerden önce ilaç aldı. İlacın hiçbir şekilde etki etmemesi üzerine ineğinin ölmesinden korkan Çakmak, tekrar merkeze giderek bu sefer kasabı köye getirdi.

Foto: İHA / Ölmek üzere olduğu için kesilen ineğin karnından 5 buzağı çıktı

5’İZ BUZAĞILARI GÖRÜNCE ŞAŞKINA DÖNDÜLER

İneğini kesen Çakmak, ineğin karnından 5 tane buzağının çıktığını görünce çok şaşırdı. Bir süre yaşayan beşiz buzağıdan 4 tanesi ölünce, gözyaşlarına boğulan Çakmak, buzağıların başında hüngür hüngür ağladı.

Adeta çocuklarını kaybetmiş gibi üzüldüğünü ifade eden Çakmak, “İneği keserek karnındaki yavruyu kurtaracağımızı düşündük. Karnından 5 tane buzağı çıktı ama 4'ü öldü. 1 tanesi de ölmek üzere. Bunların ölümü beni çok üzdü. Sanki canımdan parça gitti'' dedi.

Buzağılardan 4’ü ölürken sahibi büyük üzüntü yaşadı

“ÇIKARDIĞIMIZDA HEPSİ YAŞIYORDU”

Kardeşinin sadece bir ineğinin olduğunu anlatan Senar Çakmak ise mecbur kalıp kasabı getirdiklerini dile getirerek, “Karnında sadece bir buzağı olduğunu biliyorduk. Fazla buzağı olduğunu bilmiyorduk. İlk buzağıyı çıkarttık ardından 4 tane sırayla çıktı. Çıkarttığımızda hepsi sağdı. Akşama kadar 4 tanesi öldü ve sadece bir tane kalmış. Yetkilerden kedisine yardım istiyoruz” İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER