Polis, aracında yangın tüpü bulunmayan yurttaşı hakaretlerle gözaltına aldı

Antalya’da polis çevirdiği araçta yangın tüpü bulunmayan yurttaşı gözaltı aracının içine ittirdi. Polisin hakaretleri dikkat çekti.

Polis, aracında yangın tüpü bulunmayan yurttaşı hakaretlerle gözaltına aldı

Antalya’da trafik polisleri bir aracı durdurarak evraklarını, ilkyardım çantasını kontrol etti. Genç sürücünün kullandığı araçta yangın tüpü olmadığını gören polis ceza kesmek istedi.

Yurttaş ile polis arasında ceza nedeniyle sözlü tartışma başladı. Polis ilerleyen dakikalarda tutumunu sertleştirdi. Araç sürücüsü bu sırada bütün tartışmayı cep telefonu ile video kaydına aldı.

Görüntülerde daha sonra vatandaşa yaklaşan resmi giyimli bir karakol polis memuru "Kayıt alıyor, göreve engel oluyor" şeklindeki ifadelerle yurttaşı araca götürmeye çalıştı. Yurttaş araca götürülürken "Kendimi savunmak göreve engel olmak mı? Sen ne yapıyorsun?" deyince polis "Zor kullanacağım şimdi sana" yanıtını verdi. Araca ittirilen vatandaş tepki göstererek "Ne itip kakıyorsunuz, zor kullanıyorsunuz. 'Araca geçmeyeceğim' dedim mi?" diye konuşması üzerine bu kez trafik polisi "Geç ulan arabaya dellendirme adamı" diye bağırarak vatandaşı araç içerisine ittirdi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER