Prof. Dr. Ahmet Saltık: Atatürk Havalimanı’na yapılan hastaneye 20 bin dolar karşılığında yurtdışından gelen hastalar yatırılıyor

Prof. Dr. Ahmet Saltık, Atatürk Havalimanı yapılan hastanede 20 bin dolar karşılığında yabancı ülkelerden gelen koronavirüs hastalarının tedavi edildiğini söyledi.

Prof. Dr. Ahmet Saltık: Atatürk Havalimanı’na yapılan hastaneye 20 bin dolar karşılığında yurtdışından gelen hastalar yatırılıyor

Prof. Dr. Ahmet Saltık, 50 bine yakın sağlık emekçisinin enfekte olduğunu ifade ederek, “Bu çok yüksek bir oran. Aşağı yukarı tüm sağlık çalışanlarının yüzde 5’ine tekabül ediyor” dedi. Sağlıkta insan gücünün de yetersiz olduğunu söyleyen Saltık, “Biz salgının başından beri atama bekleyen 400 bin sağlıkçının en azından yarısının, sürekli değilse bile sözleşmeli olarak işe alınması gerektiğini söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Saltık, İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nın pistinin parçalanarak yapılan ve sahra hastanesi olacağı söylenen hastaneye ilişkin de önemli bir iddiada bulundu. Söz konusu hastaneye Sağlık Bakanlığına bağlı bir şirket aracılığıyla yurt dışından getirilen hastaların 20 bin dolar karşılığında yatırıldığını öğrendiklerini ifade eden Saltık, “Daha önce de birkaç kez dile getirdim bunu. Sağlık Bakanlığından herhangi bir yalanlama gelmedi” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER