Prof. Dr. Çilingiroğlu, Kübra Par'a ateş püskürdü

Son dönemde yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, kendisini eleştiren Habertürk yazarı ve Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın yengesi olan Kübra Par'a cevap verdi. Kübra Par, Habertürk'teki yazısında Çilingiroğlu'nun A Haber'deki sözlerine tepki göstermiş, "müptezel" demişti.

Prof. Dr. Çilingiroğlu, Kübra Par'a ateş püskürdü

Habertürk yazarı Kübra Par, Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına sık sık konuk olarak aldığı Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu'nu adeta bombardımana tutmuş, Çilingiroğlu için "müptezel doktor" demişti.

Kübra Par’ın o yazısına Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu ise sosyal medya hesabından sert yanıt verdi.

Çilingiroğlu, “Bir bilim insanına delimi diyorsun sen. Seni kınıyorum. Yasal gereğini de avukatlarımla sonuna kadar başlatıyorum. Senin gibiler medyada isim yapmak için doğru olmayan yalan şeyler yazarak pirim mesleğinde öne çıkmak isteyenlerdir. Sayemde maske takıldı” ifadelerini kullandı.

Çilingiroğlu bununla da yetinmeyerek, “Sen kimsin. Terbiyesiz. Ben sizlere tek kelimeyle Vatan haini diyorum. Okumadım bile haber dediğiniz müsvetteleri. Yayıncıymış. Yalancı demek daha doğru. Şöhrete ihtiyacım yok çünkü ABD de çok iyi bilinirim şöhretle değil yaptığım bilimle ama senin gibi kuş beyinliler anlayamaz. Aklın yok ama fikrin var, sen bana “deli” teşhisi koyacak ehliyete sahip değilsin ama ben bir hekim olarak sana bu teşhisi koyabilirim. İsmimi kullanarak meşhur olmaya çalışmanı da Psikolog meslektaşlarımın görüşlerine sunuyorum.” diye yazdı. 

İşte o paylaşımlar:


Çilingiroğlu, A Haber yayınında beyin göçü ve bilim insanlarına yapılan müdahaleler hakkında iktidarı ve Hacettepe Üniversitesi rektörünü eleştirmişti. Çilingiroğlu, 'Hala bilmem kim adam ne zaman asılmış, ne olmuş onu söylüyorsunuz haberlerde. Yazık ya... Biraz ilerleyin ya..." demişti.

İşte Çilingiroğlu'nun o sözleri:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER