Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu'ndan kritik koronavirüs uyarıları

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu koronavirüse karşı maske uyarısında bulundu, herkesin takması gerektiğini söyledi. Türkiye'de koronavirüsün sadece yaşlıları öldürdüğü algısı olduğunu belirtti, "Bu çok yanlış. Şu anda Amerika’da genç ölüm oranı çok yüksek" dedi.

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu'ndan kritik koronavirüs uyarıları

California Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim görevlisi olan Profesör Doktor Mehmet Çilingiroğlu koronavirü konusunda kritik uyarılarda bulundu.

Çilingiroğlu şu açıklamaları yaptı:

Herkes maskesini taksın. İnsanlara maske takmayın demeyin. Amerika’da herkes maske takıyor. Trump bütün halka maske dağıtacak. Çünkü siz sokakta kimin enfekte olduğunu bilmiyorsunuz. Sokakta kesin maskenizi takın.

Türkiye’deki düşünce şu, eğer yaşlı değilsen, kronik hastalığın yoksa sana bir şey olmaz. Bu çok yanlış. Şu anda Amerika’da genç ölüm oranı çok yüksek.

Koronavirüs hastalığı kalp krizine de neden oluyor.

Biz bu hastalığın yakın zamanda biteceğini düşünmüyoruz. Çin ülke sınırlarında ki bütün uçuşları engellemiş olsaydı dünyada ki vakalar bu kadar çok olmazdı. Çin bilerek ya da bilmeyerek, hastalığın yayılmasında sorumlu.

Kim ne derse desin, dünyada ilaçların bulunduğu yer Amerika’dır. Amerika’da çok güzel bir test üretildi. Bu test herkese dağıtılacak Amerika’da  bu test için herhangi bir ücret ödemeyecekler bu yasa geçti.

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu Kimdir?

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Arkansas Kalp Hastanesi’nde çalışmalar yürütmekte. Aynı zamanda BAU Tıp Fakültesi Öğr. Üyesi olan Çilingiroğlu, geliştirdiği ‘lazerli akıllı optik tomografi’ yöntemiyle kalpte by-pass'a son verdi. Kalp damarlarındaki tıkanıklıkları, hastanın vücudunda kesik işlemi yapılmadan uygulayabiliyor. Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, geliştirdiği tekniklerle sağlık alanında dikkatleri üzerine çekmektedir.

Mehmet Çilingiroğlu'nun kendi ağzından Amerika'da yaptığı çalışmalar:

"Hali hazırda Amerika’nın hasta memnuniyeti ve hasta tedavisi sonuçları açısından en önde gelen Little Rock’taki ünlü Arkansas Kalp Hastanesin’deyim. Kendime ait 32 milyon dolarlık araştırma fonum bulunmakta. Ve ayrıcs 25’in üzerinde girişimsel kardiyoloji alanında Amerika, Kanada ve Avrupa’da patentlerim var. 2012 ylından bu yana Arkansas Kalp Hastanesi’nde klinisyen hekim ve bilim adamı olarak çalışmalarıma devam ediyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER