Sağlık çalışanlarına 'rüşvetçi' diyen AKİT'çi hakkında flaş gelişme

AKİT TV Haber Müdürü Murat Alan, bir televizyon programında yaptığı açıklamada "Aşından bahsediyoruz, 'sağlıkçıların özlük hakları ne olacak?' deniyor. Nöbetten konuşuluyor, 'sağlıkçıların özlük hakkı ne olacak?' deniyor. Bu talepler, rüşvetimi verin susayım demektir" dedi. Alan'ın bu sözleri sosyal medyada tepkiyle karşılandı. Sağlık Sen Ankara 1 Nolu Şube Şube Başkanı Şenol Şahin, Alan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sağlık çalışanlarına 'rüşvetçi' diyen AKİT'çi hakkında flaş gelişme

AKİT TV Haber Müdürü Murat Alan'ın, bir televizyon programında sağlıkçıların özlük haklarıyla ilgili söylediği sözler, sosyal medyada gündem olmuş, çok büyük tepki çekmişti.

"RÜŞVETİMİ VER SUSAYIM"

6 bin liradan aşağı maaş alan hemşire olmadığını söyleyen Alan, sağlıkçıların sürekli 'özlük hakları' meselesini getirmesinden şikayet etti. Alan, Kovid-19'la mücadelede sırasında sağlık personelinin özlük haklarının gündem yapılmasının doğru olmadığını belirterek "Olay nedir biliyor musunuz. Rüşvetimi ver susayım mantığıdır." demişti.

Murat Alan'ın, tepki çeken açıklamaları şu şekildeydi:

"Bize ne zaman Silahlı Kuvvetler çok lüzumlu oluyor, bir savaş anında, tehdit anında. Afrin'e gideceğimiz zaman subayların kalkıp, bizim özlük haklarımız ne olacak diye sorduğunu düşünün. Biz bunu mu konuşmalıyız? TSK'nın oraya nasıl gideceğini mi konuşacağız yoksa, biz özlük haklarımızı almadan gitmeyiz, kısmını konuşacağız?

"6 BİN LİRADAN AŞAĞI ALAN BİR HEMŞİRE YOK"

Bakın 6 bin TL'den aşağı maaş alan bir hemşire yok. Olay nedir biliyor musunuz? Rüşvetimi ver susayım mantığıdır. Bu maaş mevzusunu getirip de mücadelesinin ortasına dayamanın bir mantığı yok. Ben bunun sürekli rüşvet şeklinde önümüze getirilmesinden rahatsızım."

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI

Murat Alan ise sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak yanlış anlaşıldığını belirtti "Rüşvet gibi algılanıyor demek istedim" ifadelerini kullandı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Sağlık Sen Ankara 1 Nolu Şube Şube Başkanı Şenol Şahin tarafından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği şikayet dilekçesiyle şüpheli Alan'ın işlemiş olduğu Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama (TCK 216. ve 218. maddeleri), İftira (TCK 267.maddesi), Suç Uydurma Suçu (TCK 271.madde), Basın Yoluyla Hakaret (TCK 125/3/a, 125/4.maddeleri) mucibince şüpheli şahıs hakkında kamu davası açılmasına, neticeten üzerine atılı suçlardan mahkumiyetine karar verilmesi talep edildi.

SAĞLIK BAKANI'NINDAN AÇIKLAMA YOK

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın sağlık personelleri hakkında "rüşvetçi" diyen Alan hakkında tek bir kelime etmemesi, yoğun talepler sonrasında da 2021 Sağlık Çalışanları Yılı vurgusunu yaptığı tweti atması "Sağlıkçılar her zamankinden daha yalnız" gerçeğini de gözler önüne serdi" yorumları yapılmasına sebep oldu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER