Saldırıya uğrayan Afşin Hatipoğlu'ndan Soylu'nun açıklamalarına yanıt

Saldırıya uğrayan KRT programcısı avukat Afşin Hatipoğlu hakkında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt verdi.

Saldırıya uğrayan Afşin Hatipoğlu'ndan Soylu'nun açıklamalarına yanıt

KRT Televizyonu program yapımcısı Afşin Hatipoğlu'na geçtiğimiz günlerde bir saldırı gerçekleştirilmiş olayın ardından Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı telefon görüşmesini gazetedeki köşesine taşımıştı. 

Uğur köşe yazısında: “Bu arada Ayhan Sefer Üstün’e yönelik saldırının ticari sebeplerden kaynaklandığını, Avukat Afşin Hatipoğlu’nun ise çok kişisel nedenlerle (hukuki sorun olabilir diye anlatamıyorum) saldırıya uğradığını öğrendim” ifadelerini kaleme aldı.

Uğur'un bu yazısı sonra Hatipoğlu'ndan KRT ekranlarında Soylu'ya dair sert açıklamalar geldi.

Hatipoğlu açıklamasında," Bugün yazar Fuat Uğur, Süleyman Soylu’yu işaret ederek, “ Afşin Hatipoğlu’na yapılan saldırı, kişisel husumetten kaynaklanmaktadır, hukuki problem olur diye detaylarını vermek istemiyorum. “ şeklinde bir yazı kaleme aldı.  

Yazı üzerine Bakırköy Başsavcılığı‘na gittim dosyayı inceledim. Taksici dışında hiç kimsenin ifadesinin olmadığını, herhangi bir saldırganın gözaltına alınmadığını, kimsenin yakalanmadığını, herhangi bir kamera kaydının olmadığını, herhangi bir delilin olmadığını bizzat gördüm. 

Başsavcıvekili ile yaptığım görüşmede, “Benimle ilgili ne varsa ortaya çıkartın. Ben buradayım, ben kimmişim ben de öğreneyim” dedim. 

Şimdi T. C İçişleri Bakanı’na soruyorum;
1-) Tek bir ifadenin olmadığı dosyadan hangi somut delil ile bu açıklamayı yapıyorsunuz ?
2-) Bu kadar derin ve ince bilgiyi getiren kişiler, saldırganların bilgisini size niye vermedi ?
3-) Bu bilgiye vakıf olduğunuza göre saldırganları bildiğiniz halde savcılığa bildir miyor musunuz ?
4-) Kişisel husumetten kaynakladığı varsaydığınız olay, hane önünde, gece vakti, tasarlanarak, pusu kurularak yapıldığında sizin nazarınızda suç sayılmıyor mu?" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 08:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER