Saray profesöründen 'sekülerleşme' çıkışı: Dikkat çeken sözler

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen, "İkinci sekülerleşme hızlandırıldı" dedi ve "Bizim gibi toplumlara düşen direnmek ve yeniden diriliştir" ifadelerini kullandı.

Saray profesöründen 'sekülerleşme' çıkışı: Dikkat çeken sözler

Diriliş Postası bugün "İkinci sekülerleşmeye direnmeliyiz" manşetiyle çıktı.

Haberde, çeşitli kişilerin görüşlerine yer verildi. O görüşlerden birisi Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen’e ait.

“KÜLTÜREL DAYATMALARA DİRENMEK VE YENİDEN DİRİLİŞTİR”

Gazetenin manşetindeki haberde şunlar yer aldı:

“Zihin işgaline karşı direniş çağrımıza bilim ve fikir insanlarından destek gelmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen: ‘Batı dünyasında, dinden kopuş anlamındaki birinci sekülerleşme süreci bitti. İkinci sekülerleşme hızlandırıldı. Bizim gibi toplumlara düşen, küresel uyarı sistemleri dışında var olmayı sürdürmek, kültürel dayatmalara direnmek ve yeniden diriliştir.’

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bedri Gencer: ‘Ülkemizdeki zihni işgal ve çürümenin ideolojik ve sosyolojik olarak iki ana sebebi ayırt edilebilir. Karmaşık sosyolojik sebepler derin tahlile muhtaç iken 1071 ve 1453 Anadolu ve İstanbul fetihleriyle başlayan ideolojik mücadele daha net görülebilir.’

Sosyolog ve Argetus Araştırma Danışmanı Erol Erdoğan: ‘Milletler ve ülkeler zihin ve kültür işgali başta olmak üzere her türlü edilgenleştirici tavra karşı hem ulusal mücadele yürütmeli hem de 'coğrafya şuuru' çerçevesinde bölgesel direniş ortaya koymalıdır.’"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER