Seçim sözünü yuttu... AKP'li belediye başkanından ters köşe

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında 25 milyon dolar harcayarak İstiklal Caddesi’ni trafiğe kapatıp, zemini granitle kaplattı. Seçimlerden önce cadde esnafına söz veren AKP’li Mustafa Demir, göreve gelince caddeyi tekrar trafiğe açtı. Araçların granitlere zarar vermesi ve yolların bozulması nedeniyle, granitlerin kaldırılarak yolun yeniden asfalt yapılmasına karar verildi.

Seçim sözünü yuttu... AKP'li belediye başkanından ters köşe

Sözcü’nün internet sitesindeki habere göre, 2014 yılında dönemin AKP'li Belediye Başkanı şimdiki Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz tarafından yapımına başlanan Samsun İstiklal (Çiftlik) Caddesi’nin 700 metrelik kısmını kaplayan proje 2016 yılında hayata geçirildi.

Cadde AVM olarak düzenlenen alan, araç trafiğine kapatılarak granitle kaplandı. Projede sadece alt yapı ve üst yapı düzenlemesi için yaklaşık 25 milyon TL harcandı.

31 mart seçimlerinden önce cadde esnafına söz veren AKP'li Mustafa Demir, belediye başkanı olunca caddenin tekrar trafiğe açılması için anket yaptırdı.

ASFALT YAPILMASINA KARAR VERİLDİ

Yaklaşık bir milyon 300 bin nüfusa sahip Samsun’da belediye 488 kişi ile geçen yıl yaptı. Ankete katılanlardan 291 kişi evet dediği için cadde tekrar trafiğe açıldı.

Bir yıldır araç trafiğine açık olan caddede granitler kırıldı. Kırılan granitler bir süre sonra değiştirildi. Ancak, yolun bozulmasına engel olunamadı. Bunun üzerine Başkan Mustafa Demir, granitleri kaldırarak yolun asfalt yapılmasına karar verdi.

Belediye işçileri tam kapanmayı fırsat bilerek 25 milyon lira mal olan İstiklal Caddesi’nde granitleri kaldırmaya başladı

YORUM EKLE
YORUMLAR
şeyh
şeyh - 2 hafta Önce

zaten gözlere bakınca herşey anlaşılıyor bu müslümanın yerim çalarım diyor

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 hafta Önce

3 gün sonra asfaltı söküp yeniden granit taş yapmasına ne engel var.düzelmesi gereken bu

SIRADAKİ HABER