Soruşturma hakkında bomba iddialar
banner8

AKP'li vekil Şirin Ünal'ın evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden 23 yaşındaki Nadira Kadirova'nın ailesinin avukatı Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı avukat Müjde Tozbey- Erden, Nadira'nın soruşturmasını ve sonrasındaki dava aşamasını sonuna kadar takip edip gerçeğin ortaya çıkartılması için mücadele edeceklerini söyledi. 

23 yaşındaki Kadirova, göçmen bir ev işçisiydi. Türkiye’de üniversitede okumayı hayal ediyordu. Ankara’da ev işçisi olarak çalıştığı AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli bir şekilde intihar etti. Yaşamını kaybeden Kadirova'nın cenazesi Özbekistan'da defnedildi.

Kadirova’nın ardından yüzlerce insan sosyal medyada “Nadira’ya ne oldu?” diye sordu. Şüpheli intihar kamuoyunun gündemine geldi. 

"SAVCILIK HER KADIN CİNAYETİNDE YAPILAN ARAŞTIRMALARI YAPMIYOR"

Nadira Kadirova’nın ailesinin avukatlığını üstlenen Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı avukat Müjde Tozbey - Erden, bianet’e yaptığı açıklamada, Kadirova’nın intiharının mutlak şüpheler içerdiğini belirterek, savcılığın hakikatın ortaya çıkartılması yapması gereken bir çok araştırmayı yapmadığını söyledi. 

“Normalde bir kadın öldürüldüğünde savcılık adli tıp raporlarına göre intihar olup olmadığını açıklarken, Kadirova’nın intihar ettiğini Emniyet Müdürlüğü’nün açıklaması dahi en baştan şüpheleri arttırıyor” diyen Tozbey, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Nadira’nın intihar şekli, bir gece önce yakın arkadaşına ‘cinsel saldırıya’ uğradığına dair sözleri, Ankara Cumhuriyert Savcılığı’nın iki gün içerisinde otopsi ve Adli Tıp raporunu hızlıca aldırıp Nadira’nın cenazesini ülkesine göndermesi, bürokratik işlemlerin iki gün içinde halledilmesi, intihar ettiğine dair açıklamalar yapılması Nadira’nın ölümünü şüpheli hale getiriyor. 

"POLİS NADİRA'NIN AĞABEYİNİN ŞİKAYETİNDEN VEZGEÇMESİNİ İSTEDİ"

“Oysa ki Nadira’nın ölümü üzerine açılan soruşturmada tüm delillerin toplanması ve gerekli araştırmaların yapılması yani hukukun yerine getirilmesi yeterli olacaktı.

"Aşağıda belirttiğimiz delil araştırmalarının yapılmaması milletvekili Şirin Ünal’ın korunduğunu da göstermektedir.”

“Nadira’nın dahil, evdeki tüm yaşayanların ellerindeki ve giysilerinin üzerindeki swap yani kurşun artık örneklerinin alması, evde bulunan tüm çalışanlar dahil, ev sahipleri ile birlikte ifadelerinin alınması, Nadira’yı tanıyan ve bilen kimse olan, aynı evin içinde çalışan diğer Özbek kadına koruma sağlandığı garantisi verilerek, tanık olarak beyanlarının alınması, Nadira’nın bedeni üzerinde 'cinsel saldırıya' uğrayıp uğramadığının tespiti için sperm, dna vb. örneklerin araştırılmasının yapılması, Nadiranın arkadaşlarına ve kardeşine 'vebal alıyorsunuz' deyip, şikayetlerinden ve tanık beyanlarından vazgeçirmeye çalışan polisler hakkında işlem başlatılması gerekiyor."

'FUHUŞ KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ'

“Oysa ki savcılık tarafından soruşturma yapılırken, yukarıda bahsettiğimiz araştırılmalar yapılmak yerine; tanıklara Nadira’nın fuhuş yapıp yapmadığı sorulmaktadır” diye konuşan Tozbey şunları söyledi: 

“Nadira fuhuş yapıyorsa, bu kimseyi ilgilendirmez. Fuhuşun, Nadira’nın öldürülmesi ve cinsel saldırıya uğraması ile hiçbir ilgisi olamaz, kimseye de bu hakkı vermez. Ayrıca Nadira’nın arkadaşına 'abimin yüzüne nasıl bakacağım' deyip ağlaması da cinsel saldırıya, cinsel ilişkilere alışık olmadığının önemli bir kanıtı. 

“Nadira’nın fuhuş yapıp yapmadığını sormak, soruşturma sürecini Nadira açısından kirletmeye yönelik bir uğraştır. 

“Yapılmak istenmeyen soruşturmanın yönünü değiştirmek ve kendilerini haklı çıkarmaya dair uğraştır. Oysa ki Nadira kirletilemez. Biz Nadira’nın kirletirlenmesine izin vermeyeceğiz.”

“Biz bu şüpheli ölümün üstünün örtülmeye çalışıldığını düşünüyoruz. Şu ana kadar yapılanlar bize bunu düşündürüyor.”

KORUR - FİNCANCI: EMİNİYETİN 'İNTİHAR' DEMESİ BİRŞEY İFADE ETMİYOR

Nadira Kadirova'nın şüpheli ölümü ile otopsi sürecini adli tıp uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı olyı özetle şöyle değerlendirdi:

"Ölüm sebebi ateşli silahla yaralanma diye yazılmıştır. Çünkü intihar diyebilmeleri için vuruş yapılan bölge bildiğim kadarıyla göğüs bölgesi. O bölgenin incelenmesi gerekiyor, ellerinin incelenmesi gerekiyor. Elde silah atışı artığı var mı diye bakılması gerekiyor. Atış artığının dağılımının incelenmesi gerekiyor.

Emniyetin intihar demesi hiçbir anlam ifade etmiyor hekimler bu değerlendirmeyi yapmadan. Kaldı ki varsayalım ki intihar, intihara götüren nedenlerin de araştırılması gerekir.

Ön rapor hemen verilir. Zaten onu vermelerinin sebebi cenazenin defin edilmesi içindir. Çünkü ön rapor olmadan gömme izni alınamaz. Buradaki rapor açık belli ki, ateşli silah yaralanması, organ yaralanması var, kanaması vardır o nedenle de bunları yazmışlardır. Ama asıl rapor bütün veriler, ayrıntılar, laboratuvar sonuçlarından sonra netleşir ve çıkar."

NADİRA KADİROVE KİMDİR?

Kadirova, 23 yaşında Özbek vatandaşı genç bir kadındı.

Dört yıl önce Türkiye'ye yerleşmişti.

Yaklaşık bir yıldır AKP milletvekili Şirin Ünal'ın Çankaya'daki evinde bakıcı olarak çalışıyordu.

Ünal'ın eşi hastaydı ve Kadirova onunla da ilgileniyordu.

Yakınlarının verdiği bilgiye göre Kadirova, Türkiye'de üniversite okuyabilmek için para biriktiriyordu ve yakın gelecekte üniversite sınavına hazırlanmak için kursa başlayacaktı. Hayatının ilerideki dönemlerinde Türkiye'de kalmak ve evlenmek istiyordu.

Hakkında bilgi sahibi olanlar genç kadını, "ailesi tarafından çok sevilen, özgüven sahibi ve güzel bir kadın olarak" tanımlıyor.

ÖLÜM OLAYI NASIL YAŞANDI?

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre olay, 23 Eylül Pazartesi akşamı saat 21.00 sıralarında meydana geldi.

Emniyet, yaşananı intihar olarak tanımlandı ve yaşandığı sırada Ünal'ın, Ünal'ın eşi ile kızının ve evin diğer yardımcısının da evde bulunduğu belirtti.

Açıklamada, "Olay yerinde yapılan teknik ön incelemede intihar harici herhangi bir şüpheli durum müşahede edilmemiş, ayrıca Müntehire'nin odasında intihar eğiliminde olduğuna dair bulunan geçmiş tarihli notlar da dahil tüm bulgular soruşturma dosyasına eklenmiştir" ifadeleri de yer aldı.

Nadira'nın ağabeyi Muhammet Ali Kadirova, çeşitli medya kuruluşlarına yaptığı açıklamada, olaydan beş dakika önce Şirin Ünal'la görüştüğünü belirtti:

"Olay olmadan beş dakika önce milletvekili Şirin Ünal beni aradı. Bana 'Silahım kayboldu' dedi. Şirin Ünal Bey, 'Kız kardeşin alıp sana mı götürdü' diyecek sandım. O sırada tabancayı almış, odasına kilitlemiş. 'Açmaya çalışıyoruz' dedi. O esnada Şirin Ünal Bey'in kızı Duygu Ünal, kapıya vuruyordu, bağırış, çağırış ses geldi. O esnada telefon kapandı.

"Hemen taksiye atladım, olay olan eve geldim. Olay olmuş ateş atılmış. Polis ekipleri beni içeri sokmadılar. 'Kardeşim nerede' dedim. 'Hastaneye götürüldü' dediler. Taksiye atladım, Bilkent Şehir Hastanesi'ne geldim. 'Beni içeri sokun, ben onun ağabeyiyim' dedim. Beni içeri sokmadılar. Sonra içeriden doktorlar çıktı 'Başınız sağ olsun' dediler, orada bittim ben."

ÖLÜMDEN BİR GECE ÖNCE DERTLEŞTİĞİ ARKADAŞI LEYLA'NIN İFADELERİNDE NELER VAR?

BBC Türkçe, savcılık soruşturmasındaki tanık ifade tutanaklarını inceledi.

Kadirova'nın gündelik hayatta Leyla adını kullanan, kendisi gibi Özbek uyruklu arkadaşı, ifadesinde, olaydan bir gece önce Kadirova'yla telefonda konuştuğunu, bu konuşmada ağladığını ve milletvekili Ünal'ın kendisini taciz ettiğini söylediğini belirtti.

Leyla Niyazova ifadesinde bunu şu sözlerle aktardı:

"Görüşme sırasında bana 'Patrondan izin istedim. O da vermiyor. Çok sıkıldım, çok bunaldım, her şeyden yoruldum, ölmek istiyorum' tarzında sözler söyledi. Sebebini sorduğumda bana annem, babam üzerine yemin ettirdi. 'Anlatacaklarımı mezara kadar götüreceksin' dedi. Nadir bu konuşmaları ağlayarak yapıyordu.

"Konuşurken ben ağabeyimin yüzüne nasıl bakacağım, ölmek istiyorum gibi sözler söyledi. Konuşmanın ilerleyen aşamalarında, 'bir gün odasında yatarken patronu olan Şirin Ünal'ın yatmakta olduğu odaya geldiğini, odasının kapısını kilitleyip arkasından kendisine sarıldığını, kendisinin de ona tepki gösterdiğini' söyledi. Bu olayın ne zaman olduğunu söylemedi fakat Ankara'daki evde olduğunu söyledi. Kendisine 'evde kimse yok mu, var mı' diye sorduğumda Şirin Ünal'ın hanımının alt katta yattığını, kendisinin de bağırdığını fakat sesini kimsenin duymadığını söyledi.

Niyazova, arkadaşı Nadira'nın Ünal hakkında "Ben onu ağabeyim gibi seviyordum" dediğini ve Ünal'ın silahını aldığını söylediğini de belirtti:

"Şirin Ünal'ın kendisine başka bir şey yapıp yapmadığını sorduğumda ağlayarak 'Yok' diye cevap verdi. Ona bakire olup olmadığını sordum. O da bakire ve kız olduğunu söyledi. Ağlayarak 'Ben onu ağabeyim gibi seviyordum' gibi sözler söyledi.

"Konuşma sırasında bana patronun silahını bulduğunu, aldığını ve bir tane de mermi hazırladığını söyledi. Ben de ona, 'Delirdin mi kız, öyle şey olur mu, kendini öldürecek ne var' dedim. Nadire de bana, tabanca ve mermiyi botunun içine sakladığını söyledi.

"Ben ne kadar onu ikna etmeye çalışsam da Nadire ağlayarak intihar edeceğini, silah ile kendisini vuracağını söyledi. Ben de ona, 'O kadar büyütecek ne var, biz senin düğününü yapacağız, oynayacağız' diye ikna etmeye çalıştım. Hatta o da Abdullah isimli arkadaşını kast ederek 'Ben ona layık değilim' gibi sözler söyledi."

Niyazova, konuşmanın nasıl sonlandığını şu sözlerle aktardı:

"Ne kadar dil döktüysem de onu ikna edemedim. Hatta konuyu değiştirip kendisinin güleceği şeyler anlattım. Sonra zaman zaman güldü. Bu şekilde onu güldürdükten sonra ağlamadı. Daha sonra bana teşekkür etti, 'İnşallah yarın görüşürüz' dedi. Ben onu bu şekilde sakinleştirdikten sonra intihar edeceğine artık ihtimal vermiyordum."

Leyla Niyazova ifadesinde, savcının sorusu üzerine, "Nadire'yi fuhuşa teşvik ettiği ya da fuhuş yapmasını kolaylaştırdığı iddialarının doğru olmadığını; geçimini Laleli'den aldığı tekstil ürünlerini Özbekistan'a göndererek sağladığını" söyledi.

AĞABEYİ NE DİYOR?

Nadira'nın ağabeyi Muhammet Ali, olaydan sonra medyaya yaptığı açıklamalarda, kardeşinin herhangi bir sıkıntısı olmadığını belirtti.

Ağabey, kardeşinin her şeyi kendisiyle paylaştığını da belirtti:

"Kardeşim Nadira'yı ben çok iyi biliyorum, benden başka bir paylaşabileceği insan yoktu. Ben onun her türlü dostu olarak, babası olarak, abisi olarak her türlü şeyi paylaştım. Herhangi bir sıkıntısı yoktu, ilaç kullanacak bir durumu yoktu. Kendini intihar edecek, kendini vuracak kadar cesareti de yoktu."

Ağabey, kardeşinin, arkadaşı Leyla ile konuşmasından bahsettikten sonra ise şunları söyledi: "Ben ağabeyimin gözüne nasıl bakacağım, ben mektup yazarım, evi de yakarım kendimi de öldürürüm' demiş Leyla hanımefendiye."

BBC Türkçe Muhammet Ali Kadirova ile görüşme talebine yanıt alamadı ve "aile üyelerinin çok tedirgin olduğu ve artık medyaya konuşmak istemediği" bilgisini edindi.

ÇELİŞKİLİ VE ŞÜPHELİ GELİŞMELER NELER, NE YAPILMALI?

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı avukat Müjde Tozbey Erden, dernek adına gönüllü olarak davayı takip ediyor ve Kadirova'nın ailesine hukuki destek veriyor.

Avukat Tozbey, genç kadının ölümünün şüpheli olduğuna dair birçok emare olduğunu öne sürüyor:

"Nadira'nın intihar şekli, bir gece önce yakın arkadaşına 'cinsel saldırıya' uğradığına dair sözleri, Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nın iki gün içerisinde otopsi ve Adli Tıp raporunu hızlıca aldırıp Nadira'nın cenazesini ülkesine göndermesi, bürokratik işlemlerin iki gün içinde halledilmesi, intihar ettiğine dair açıklamalar yapılması Nadira'nın ölümünü şüpheli hale getirmiştir."

Avukat Tozbey "Oysa ki şüpheli ölümün ardından çeşitli delil araştırmalarının yapılması gerekmekteydi" diyor ve "yapılmalıydı" dediği birçok madde sıralıyor.

Tozbey'e göre bu maddelerden bazıları şöyle:

Nadira'nın dahil, evdeki tüm yaşayanların ellerindeki ve giysilerinin üzerindeki swap yani kurşun artık örneklerinin alınması.
Evde bulunan tüm çalışanlar dahil, ev sahipleri ile birlikte ifadelerinin alınması.

Nadira'yı tanıyan ve bilen kimse olan, aynı evin içinde çalışan diğer özbek kadına koruma sağlandığı garantisi verilerek, tanık olarak beyanlarının alınması.

Nadira'nın bedeni üzerinde 'cinsel saldırıya' uğrayıp uğramadığının tespiti için sperm, dna vb. örneklerin araştırılmasının yapılması.

Nadira'nın kaldığı oda içerisindeki çarşaflarının, iç çamaşırı, pijamaları ve eşyaları üzerinde parmak izi, dna incelemesi, saç, tüy, tükürük vb. delil araştırmalarının yapılması.

İntihar eden bir kimsenin, silahı ve tetiği çekmek zor olduğu için düşük ihtimal olması nedeniyle, tetiğin çekiş pozisyonu, açısı, mesafesi konusunda teknik incelemeler yapılması.

Nadira'nın kendisini öldürdüğü söylenilen silahın markasının, özelliklerinin, ölüm şekli ile karşılaştırılması; ve bu markadaki bir silahın intihar olayını gerçekleştirmek için uygun olup olmadığının araştırılması.

Nadiranın kendisini öldürdüğü söylenilen silah üzerinde teknik incelemeler yapılması.

Nadira'nın öldükten sonraki çekilen fotoğraflarında, silah içinde şarjörün olmaması hususunun araştırılması.

Nadira'nın kendini öldürdüğü iddia edilen saatin doğruluğunun ispati açısından, incelemeler yapılması, cep telefonunu veya bilgisayarını kullandığı saatler ile karşılaştırılması.

Nadira'nın arkadaşlarına ve kardeşine "vebal alıyorsunuz" deyip, şikayetlerinden ve tanık beyanlarından vazgeçirmeye çalışan polisler hakkında işlem başlatılması.

Nadira'nın cep telefonu, bilgisayar vb. incelemeler yapılması.

Nadira'nın odasında var ise intihar mektubu üzerinde incelemeler yapılıp, kendi el yazısı ile yazılıp yazılmadığının tespiti yapılması.

Tozbey bazı delilerin üzerinden zaman geçtiğini ancak birçok delil açısından geç kalınmadığını, bunun hâlâ mümkün olduğunu söylüyor.

ŞİRİN ÜNAL KİMDİR, OLAYLA İLGİLİ TAVRI NE OLDU?

Ünal, asker kökenli bir siyasetçi.

Hava Harp Okulu'ndaki eğitiminin ardından; jet pilotu, filo komutanı, NATO Karargâh Subayı, 5. Ana Jet Üs Harekât Komutanı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Subay Şube Müdürü olarak görev yaptı.

2000'de tuğgeneralliğe, 2004'te tümgeneralliğe terfi etti. Plan Harekât Daire Başkanlığı, 4. Ana Jet Üs Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekât Başkanlığı, 1. Hava Kuvveti Komutan Yardımcılığı ve Genelkurmay Komutanlığı Kontrol Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Ünal 24, 25 ve 26. dönemde AKP'den İstanbul milletvekili seçildi. Milletvekilliği süresince Milli Savunma Komisyonu Başkanvekilliği, Plan ve Bütçe Komisyonu ile NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği yaptı.

Ankara'daki siyaset ortamında "güçlü ve etkili bir isim" olarak tanınan Ünal, şu ana kadar olayla ilgili bir yorum yapmadı.

BBC Türkçe'den Ayşe Sayın, TBMM'nin açılış töreninde Şirin Ünal'dan konuyla ilgili görüş talep etti. Ünal bu aşamada konuyla ilgili görüş vermeyeceğini belirtti.

Ünal ayrıca BBC Türkçe'nin daha ileri bir tarihte röportaj yapma talebini de kabul etmedi.

Soruşturma kapsamında Ünal'ın ifadesine başvurulup başvurulmadığı bilinmiyor.

Özbek basınıÖzbek internet sitesi Kun.uz'un haberinin başlığı: "Özbekistanlı genç kadın Türk milletvekilinin evinde kendini vurdu. Kardeşinin, polisin vardığı sonuçla ilgili şüpheleri var"

ÖZBEKİSTAN, ÖLÜMLE İLGİLİ HANGİ ADIMLARI ATTI?

BBC Türkçe'nin görüştüğü ve ismini açıklamak istemeyen Özbek bir diplomat, Özbekistan'ın Ankara'daki Büyükelçiliği'nin soruşturmanın yürümesiyle ilgili Türk makamlarıyla yakın işbirliği içinde olduğunu ve soruşturmanın sağlıklı yürüdüğünü belirtti.

Yetkili, "Soruşturmayı yürüten savcıyla görüşmeler yapıldı. Savcı, kanunen her şeyi kontrolü altına almış, çok titiz ve temiz çalışıyor. Sayın savcı, 'Bunu sonuna kadar takip edeceğim' dedi. Her şeyi inceliyorlar. Otopsisi, telefon konuşmaları, SMS'leri vs… Medyaya çıkan insanların ifadelerini de alıyorlar. Soruşturma devam ediyor. Her şey uluslararası ve Türkiye'nin kanunlarına uygun. Her şey Türkiye Cumhuriyeti adaletinin kontrolü altında" dedi.

Özbek diplomat, Nadira'nın cenazesinin hızlı bir şekilde ülkesine gönderildiği bilgisini teyit etti ancak burada usule aykırı herhangi bir şey olmadığını belirtti.

Bu arada BBC Özbekçe Servisi'nin aktardığına göre, Özbek Dışişleri Bakanlığı konuyla ilgili yaptığı ve bakanlığın internet sitesinde yayımlanan açıklamasında, "Türkiye'deki Özbekistan Büyükelçiliği'nin Nadira Kadirova'nın trajik ölümüyle ilgili soruşturma sürecini kontrol ettiğini" belirtti.

Açıklamada, Türkiye'de yaşayan ve olayla ilgili kaygılanan Özbek vatandaşlarının bilgi için Özbekistan'ın konsolosluğunu arayabileceği belirtildi ve büyükelçilik ile konsolosluğun numaraları paylaşıldı.

BBC İzleme Servisi'nin Özbekçe bölümünün aktardığına göre ise Nadira Kadirova'nın ölümü, Özbekistan'da medya tarafından günlerdir kapsamlı bir şekilde haberleştiriliyor.

Haberlerin tümü ise Türk basınındaki haberlere dayandırılarak yapılıyor.

SORUŞTURMA NE AŞAMADA, BUNDAN SONRA NE YAPILABİLİR?

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün açıklamasında, "konuyla ilgili soruşturmanın Cumhuriyet Savcılığı tarafından çok yönlü olarak, detaylı ve titiz bir şekilde sürdürüldüğü" belirtildi.

BBC Türkçe'den Fundanur Öztürk, soruşturmanın detaylarıyla ilgili Ankara Adliyesi'nde iki kez savcılık makamıyla görüştü ancak yetkililer, bu aşamada medyanın sorularını cevaplamayacaklarını belirtti.

Avukat Müjde Tozbey, "Henüz Nadira hakkında bir dava açılmadığı gibi, intihar dır denilerek takipsizlik kararı da verilmedi" bilgisini veriyor.

Tozbey soruşturmanın şu anda sağlıklı bir şekilde yürümediğini, sağlıklı bir soruşturmanın ancak yukarıda bahsettiği dellilerin toplanması üzerinden yürüyebileceğini savunuyor.

Savcılık sorgusunda Nadira'nın iki kadın arkadaşına fuhuşa teşvikle ilgili soru sorulmasına da tepki gösteriyor Tozbey:

"Fuhuşun, Nadira'nın öldürülmesi ve cinsel saldırıya uğraması ile hiçbir ilgisi olamaz, kimseye de bu hakkı vermez. Ayrıca Nadira'nın arkadaşına "abimin yüzüne nasıl bakacağım" deyip ağlaması da cinsel saldırıya, cinsel ilişkilere alışık olmadığının önemli bir kanıtı. Nadira'nın fuhuş yapıp yapmadığını sormak, soruşturma sürecini Nadira açısından kirletmeye yönelik bir uğraştır. Bu, soruşturmanın yönünü değiştirmeye dair bir uğraştır."

Bu arada Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Sera Kadıgil ve Saadet Partisi milletvekili Cihangir İslam, Kadirova'nın ölümünü Meclis gündemine taşıdı.

Olayın her yönüyle eksiksiz şekilde araştırılması ve kamuoyunun gelişmelerden eksiksiz ve sansürsüz şekilde bilgilendirilmesi gerektiğini belirten Kadıgil, bu bağlamda Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

Saadet Partili İslam da, Kadirova'nın ölümüyle ilgili, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle meclise soru önergesi verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
cenk 11 ay önce

akpli vekilin polisi satın aldığı anlaşılıyor