Sosyal medya ayağa kalktı... #SapıkAlihanTutuklansın

“Sapık Alihan” adlı Youtube kanalında Alihan Ş. isimli şahıs paylaştığı videoda Türk bayrağına, Mustafa Kemal Atatürk'e ve vahşice katledilen Özgecan Aslan'a yönelik ağır hakaretler sarf etti... Alihan Ş. isimli şahıs gözaltına alındı.

Sosyal medya ayağa kalktı... #SapıkAlihanTutuklansın

Sapık Alihan” adlı Youtube kanalında Alihan Ş. isimli şahısın, paylaştığı videolar sosyal medyada infial yarattı. Videoya duyarsız kalamayan vatandaşlar Alihan Ş.’nin tutuklanması için Twitter üzerinden çağrıda bulundu.

Paylaştığı videoda Türk bayrağına, Mustafa Kemal Atatürk'e ve vahşice katledilen Özgecan Aslan'a yönelik ağır hakaretler sarf etti. Sosyal medyada infial yaratan sözleri sonrasında binlerce paylaşım yapıldı.

Başka videolarında 3 yaşındaki bir çocuğa tecavüz ettiğini de anlatan ve 'O hiçbir şey anlamadı' diyen Alihan Ş. için Twitter'da #SapıkAlihanTutuklansın etiketiyle tutuklanma çağrısında bulunuldu.

Not: Yayın politikamız gereği videoyu yayınlayamıyoruz

GÖZALTINA ALINDI

Sosyal medya üzerinden Türk bayrağına, Mustafa Kemal Atatürk ve 2015 yılında Mersin’de vahşice katledilen Özgecan Aslan'a yönelik hakaret içerikli söylemlerde bulunan A.Ş. yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü görevlileri, görüntülerde yer aldığı tespit edilen 18 yaşından küçük A.Ş.'yi Kağıthane'de yakalayarak gözaltına aldı.

A.Ş.'nin, "5816 Sayılı Kanuna Muhalefet", "Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılama" , "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" ve "Çocuğun Cinsel İstismarı" suçlarından bugün adliyeye  sevk edileceği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER