'Telefonda video izlediği' gerekçesiyle eşini darp eden adam serbest bırakıldı

İstanbul Bayrampaşa'da eşi Tülay T.'yi telefonda video izlediği bahanesiyle darbeden O.T. serbest bırakıldı. "Can güvenliğim yok" diyen Tülay T. "Ölmeyi mi bekleyelim" diye sordu.

'Telefonda video izlediği' gerekçesiyle eşini darp eden adam serbest bırakıldı

İstanbul Bayrampaşa'da cep telefonunda video izleyen eşi Tülay T.'yi "Sen adamları mı izliyorsun" bahanesiyle darbeden O.T. adlı erkek serbest bırakıldı. "Can güvenliğimiz yok" diyen Tülay T. karara tepki göstererek "Ölmeyi mi bekleyelim" diye sordu.

Demirören Haber Ajansından Elif Yavuz ve Buğra Benlioğlu'nun haberine göre 20 yaşındaki Tülay T., bir buçuk yıl önce evlendiği eşinden sistematik şiddet gördü. Geçen pazar günü 10 aylık kızını uyutmaya çalışırken telefonunda video izleyen genç kadın, yanına gelen eşi O.T. tarafından "Sen adamları mı izliyorsun" bahanesiyle darbedildi.

Gözü ciddi şekilde yaralanan Tülay T., ancak 2 gün sonra O.T. markete gitmek için evden ayrıldığı sırada komşusuna sığınarak polisi aradı.

"HİÇBİR PİŞMANLIĞI, ÜZÜNTÜSÜ YOKTU"

Yaşadıklarını anlatan Tülay T., "Çocuğumu uyuturken video izliyordum. Gelmiş, geçmiş farklı insanlarla ilgili bir şeydi. Ne izlediğimi sordu, ben de telefonu ona gösterdim. O arada videoda bir erkek çıktı 'Sen adamları mı izliyorsun' diyerek telefonla kafama vurdu. Daha sonra kızım uyandı. Ben o ara kızımı korumaya çalışırken bir anda oldu her şey. Gözüme yumruk attı ve kanamaya başladı. Işığı açıp 'Oh iyi olmuş, nasıl şişmiş' dedi. Hiçbir pişmanlığı üzüntüsü yoktu" dedi.

"ÖLMEYİ Mİ BEKLEYEYİM?"

O.T.'nin ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmasına tepki gösteren genç kadın, "Bu adam şu an serbest. İfade verip dışarı çıktı. Beni bu hale getirip, bu kadar şey yaşatıp şu an kendisinin dışarıda olması inanın ayrı üzücü. Hem şiddet görüyorsunuz hem de kendisi hiçbir ceza almıyor. Kendisinin cezasını çekmesini istiyorum. Şu anda ne benim ne ailemin can güvenliği var. Kendisi dışarıda gezebiliyorsa ben hiç şikayetçi olmayayım. Ölmeyi mi bekleyeyim? Aracılar yoluyla şikayetimi de geri almamı istiyor. Şikayetimi asla geri almayacağım. Uzaklaştırma kararını da aldırdım" diye konuştu.

O.T.'nin daha önce de bıçakla saldırarak kendisini darbettiğini söyleyen Tülay T. korktuğu için şikayetçi olmadığını, br buçuk yıl boyunca sürekli şiddete maruz bırakıldığını dile getirdi.

Tülay T. "Çocuk ağladığında 'Şu çocuğu duvara fırlatacağım' diyordu. Hep şiddete meyilliydi" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER