Test sonucu pozitif çıkan üniversiteliyi arkadaşlarıyla birlikte nezarette tuttular

1 Mayıs'ta gözaltına alınan üniversitelilerden Şilan Delipalta'nın sağlık kontrolü sırasında yapılan COVID-19 testi pozitif çıktı. İddiaya göre polis bu durumu kendisine bildirmedi ve Delipalta'yı diğer üniversitelilerle birlikte gece boyu nezarethanede tuttu

Test sonucu pozitif çıkan üniversiteliyi arkadaşlarıyla birlikte nezarette tuttular

1 Mayıs’ta Taksim’e yürümek isterken gözaltına alınan üniversitelilerden Şilan Delipalta’nın sağlık kontrolü sırasında yapılan COVID-19 testi pozitif çıktığı halde, polisin bu durumu kendisine bildirmediği ve Delipalta’yı diğer üniversitelilerle birlikte gece boyu nezarethanede tuttuğu öne sürüldü.

PCR test sonucu belgesinde Delipalta’nın COVID pozitif olduğunun 1 Mayıs gecesi saat 23.26’da tespit edildiği görülüyor. Ancak polis test sonucunu gizleyerek Delipalta’yı üç üniversiteli kadın ile birlikte nezarethanede tuttu.

sendika.org'da yer alan habere göre; 1 Mayıs’ta gözaltına alınan 21 üniversiteliden 13’ü aynı gün içinde serbest bırakılırken, savcı Şilan Delipalta’nın da aralarında bulunduğu 8 üniversitelinin ifadesinin ertesi gün mevcutlu alınması istedi. Bunun üzerine rutin gözaltı işlemi uygulanan üniversiteliler sağlık kontrolü için Bayrampaşa Devlet Hastanesi’ne götürüldü ve burada PCR testi yapıldı. Hastanede saat 18.01’de sürüntü örneği saat 21.40’ta Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi laboratuvarına ulaştı. Test sonucunun pozitif olduğu saat 23.26’da  öğrenilmiş olsa da Delipalta gece boyu nezarethanede yanında 3 kadınla birlikte tutuldu.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER