Ton balıkları paketlenirken hijyen kuralları hiçe sayıldı

Sosyal medyadan yayınlanan bir videoda çıplak elle dokunulan ton balıklarının yapılma aşamasında hijyen kurallarının hiçe sayıldığı görüldü.

Ton balıkları paketlenirken hijyen kuralları hiçe sayıldı

Ton balıklarının paketleme aşamasına ilişkin sosyal medyada yayınlanan bir videoda, hijyen kurallarının hiçe sayılması tepkilere yol açtı.

Sosyal medyadan yayınlanan bir videoda, ton balıklarının paketleme aşamasına dair görüntüler yer alıyor.

Videoda, çıplak elle dokunulan ton balıklarının yapılma aşamasında hijyen kurallarının hiçe sayıldığı görüldü.

Twitter'da 'Denetle' hesabından yapılan paylaşımda, "Demek ki el değmeden üretilmiyormuş. Sosyal medyada bir influencer tarafından paylaşılan bu video ton balıklarının paketleme aşamasını gösteriyor. İlginç olan ürün içeriğinde salamura suyu olduğu yazmıyor. İçerik beyanında sadece ton balığı, zeytinyağı ve tuz var" ifadelerine yer verildi.

Gıda Dedektifi ve Denetle Yöneticisi Musa Özsoy da "Otomasyon olmaması bir yana, üretimin temizlik kovasına doldurulmuş izlenebilirliği tartışılır zeytinyağıyla yapılmasına söyleyecek söz yok. Bu durum bana hiç normal gelmiyor. Şunu küçük bir firma yapsa ne olurdu?" diye yazdı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep şahin
Zeynep şahin - 1 hafta Önce

İftiravi bir yorum kimse itibar etmesin bir dönem çalışandım aşırı derece titizlikle ve hijyenik üretim yapılmaktadır.plastik edivenin üretim esnasında kopma ihtimali olduğu için ellerde oje, yağlı krem ,takı ve eldiven olamaz.Güvenle herkes tüketebilirler saygılarımla

SIRADAKİ HABER