Trabzonlulardan AKP'ye İmamoğlu isyanı

Trabzonlular Platformu, 23 Haziran İstanbul Seçimi ile ilgili bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada, "23 Haziran 2019 seçimlerinde, haksız yere belediye başkanlığı elinden alınan, Trabzon’nun yetiştirdiği önemli bir değer olan Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceğiz. Yeni bir haksızlığa uğramaması için her koşulda yanında olacağımızı belirtmek isteriz" denildi.

Trabzonlular Platformu tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Biz iş, aş, barınma, eğitim gibi ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere ata topraklarımızdan koparak İstanbul’a farklı zamanlarda göç etmiş ve yaşamını burada sürdüren Trabzonlular olarak diyoruz ki;

DERNEK, VAKIF YÖNETİCİLERİNİN POLİTİKACILAR TARAFINDAN BASKI ALTINA ALINARAK İKTİDARA DESTEK VERMEYE ZORLANMASINI ASLA KABUL ETMİYORUZ

Bir yandan yaşamımızı sürdürdüğümüz ülkenin ve kentin ekonomik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yaşamına uyum sağlayıp katkılar sunarken diğer yandan ata topraklarımıza ve köklerimize olan bağlılığımızı da ısrarla devam ettirme konusunda kararlıyız. Hem etkin ve uyumlu bir İstanbul hemşehrisi hem de köklerine önem veren birer Trabzonlu olarak kendimizi konumlandırmaya devam edeceğiz.
Trabzon kökenli insanların oluşturduğu yöre dernekleri, vakıflar, spor kulübü vb. kuruluşların yöneticilerinin politikacılar tarafından baskı altına alınarak iktidara destek vermeye zorlanmasını asla kabul etmiyoruz.

HİÇKİMSENİN ÖTEKİLEŞTİRİLMEDİĞİ HUZURLU BİR İSTANBUL ÖZLEMİMİZİ İFADE EDİYORUZ

Yaşamın çeşitli alanlarında önemli başarılara imza atmış birçok Trabzonlu insanımız bulunmaktadır. Bu hemşehrilerimizin başarıları ile övünüyor, onları baş tacı yapmayı bir görev sayıyoruz.

İstanbul’da yaşayan herkesle iyi komşuluk ve hemşehrilik ilişkileri geliştirmek; uygar, demokratik ve dayanışmaya önem veren bir yaşam sürdürmek istiyoruz. Bu kapsamda hiç kimsenin, dini inancı, mezhebi, etnik kökeni, siyasal düşüncesi nedeniyle ötekileştirilmediği huzurlu bir İstanbul özlemimizi ifade ediyoruz.

EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ...

Tarihi, kültürel, mimari ve doğal değerleri korunan, trafik sorunu çözülmüş, kararların alınmasında demokratik mekanizmaların işlediği, kararların rant üretmeye değil kentte yaşayanların ihtiyaçları gözedilerek alındığı, kültür ve sanat etkinliklerinin teşvik edildiği, yoksulların her yönden desteklendiği bir İstanbul’un inşa edilmesi en büyük dileğimizdir.

EKREM İMAMOĞLU'NU DESTEKLEYECEĞİZ

Tüm bu ve benzeri nedenlerden dolayı, 23 Haziran 2019 seçimlerinde, haksız yere belediye başkanlığı elinden alınan, Trabzon’nun yetiştirdiği önemli bir değer olan Ekrem İMAMOĞLU’nu destekleyeceğiz. Yeni bir haksızlığa uğramaması için her koşulda yanında olacağımızı belirtmek isteriz.

Tüm İstanbullu hemşehrilerimizi de belediye başkanlığı sürecinde yukarıdaki ilkelere uygun davranacağına inandığımız Ekrem İMAMOĞLU’na destek vermeye çağırıyoruz.

Saygılarımızla.

TRABZONLULAR PLATFORMU

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.