TRT Haber'den büyük bir skandal daha...

Kırmızı Bülten ile aranan Osman Öcalan ile röportaj yapan, milli bayramları karıştıran TRT'de bir skandal daha yaşadı. TRT Haber, Azerbaycan'ın sivillere saldırdığını iddia etti. 

TRT Haber'den büyük bir skandal daha...

Dağlık Karabağ'da Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalar devam ediyor. Bugün TRT Haber'de yayımlanan programda, Dağlık Karabağ'da yaşanan son gelişmeler aktarıldı.

Ancak, izleyicileri şaşırtan bir yazı ekranlara geldi. TRT muhabiri Dağlık Karabağ'da yaşananları aktarırken KJ'de "Azerbaycan sivillere saldırıyor" yazısı yer aldı. KJ haber devam ederken de ekranda kalmaya devam etti.

İşte o anlar:

"ACİLEN BİR ÖZÜR YAZISI YAYINLAMALI"

CHP İzmir Milletvekili, gazeteci Atila Sertel, "TRT Haber dökülüyor.
Sabah haberleri, alt yazıyı okuyan şoka giriyor:
Azerbaycan sivillere saldırıyor.
TRT Genel Müdürü İbrahim Bey acilen bir özür yazısı yayınlamalı." dedi.

TRT'DEN ÖZÜR

TRT konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada ekrandaki yazıdan dolayı özür dileyen TRT şunları kaydetti:

"Ermenistan’ın 27 Eylül 2020 tarihinde Azerbaycan’daki sivillere saldırısı ile başlayan sürecin ilk gününden bugüne TRT bölgeden etkin bir yayıncılık gerçekleştirmiştir.

Azerbaycan devlet yetkilileri, TRT’nin gerçekleştirdiği bu başarılı yayıncılık ve Azerbaycan’a olan desteğine gerek sözlü gerekse sosyal medya üzerinden teşekkür mesajlarıyla cevap vermişlerdir.

TRT Haber Kanalımızda, savaş suçu işleyen işgalci Ermenistan’ın sivillere yönelik saldırılarının bölgeden canlı muhabir bağlantısıyla anlatıldığı esnada yanlış bir alt yazı kısa süre ile ekrana gelmiştir.

Yanlış alt yazı ivedilikle düzeltilmiştir.

Yayın politikamız ve vermek istediğimiz mesajlara tamamen ters bu hatadan ötürü özür dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER