Tunceli Belediyesi, ücretsiz internet hizmeti vermeye başladı

Dersim Belediyesi, yurttaşların para ödemeden faydalanabilmesi için kentin çeşitli yerlerine kablosuz internet erişim noktaları kurdu.

Tunceli Belediyesi, ücretsiz internet hizmeti vermeye başladı

Kamuoyunda ‘Komünist Başkan’ olarak bilinen Fatih Maçoğlu’nun başında olduğu Tunceli Belediyesi, yurttaşların faydalanabilmesi için kentin çeşitli noktalarında ücretsiz kablosuz internet erişim noktalarının kurulduğu bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, bilgiye erişiminin temel bir hak olduğu anlayışından yola çıkılarak, kentte ücretsiz kablosuz internet istasyonlarının kurulduğu belirtildi.

Yurttaşların yoğun olarak kullandığı yerlerin yanı sıra bazı mahallelerde de kablosuz internet istasyonlarının kurularak uzaktan eğitim gören öğrencilerin internetten faydalanmasının amaçlandığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Mameki Parkı ve Seyit Rıza Meydanı'na kurulumu sağlanan wi-fi, fizibilite çalışmalarının tamamlanmasının ardından Cumhuriyet, Esentepe, Yenimahalle ve Yeraltı Çarşısı üstüne de kuruldu. Devam eden fizibilite çalışmalarının ardından 15 Temmuz Şehitler Parkı ve Esentepe Mahallesi’nde de ücretsiz wi-fi alanları kurulması planlanıyor.”

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER