Türk memur evinde koronavirüsten hayatını kaybetti

Vatandaşların önünde uzun kuyruklar oluşturduğu Frankfurt Başkonsolosluğu'nda Nüfus biriminde çalışan Tufan Öztin (58) dün akşam evinde hayatını kaybetti. Yapılan testlerde, Öztin‘in koronavirüs pozitif olduğu belirlendi.

Türk memur evinde koronavirüsten hayatını kaybetti

Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre; koronavirüs salgını sebebiyle son dönemde uzun kuyrukların oluşturduğu Almanya’daki Frankfurt Başkonsolosluğu’nda kalabalık sebebiyle başkonsoloslukta çalışan bir memur yaşamını yitirdi.

Önceki gün Tufan Öztin isimli memur evinde yaşamını yitirdi. 58 yaşındaki Öztin’in yapılan testleri sonucunda koronavirüs tespit edildi.

Bunu üzerine bu sabah başkonsolosluk genelinde testler başladı. Öztin‘in çalıştığı bölümde 3 kişide daha yapılan koronavirüs testinde pozitif sonuç çıktı. Diğer servis çalışanlarında da da vakalar olduğu sanılıyor.

Yaşamını yitiren memurda koronavirüs tespit edildi.

“500 KİŞİ ÜZERİMİZE YIĞILIYOR”

Bu olay başkonsolosluk çalışanlarını ve memurları şok etti. Yoğun kuyrukları doğrulayan ve günde 900 kişinin geldiğini belirten Frankfurt Başkonsolosluğu çalışanları, “Hayatımız tehlikede. Her yer tıklım tıklım. Kapıyı açıyoruz, 500 kişi üzerimize yığılıyor” diye konuştu.

Şu anda baskonsolosluk çalışanlarına test yapıldığı ve işlemlerin durduğu öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER