Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Akgün: EYT’liler kanayan yaramızdır

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün emeklilikte yaşa takılan vatandaşların direnişine destek olarak, “EYT’liler kanayan yaramızdır. Hükümetin konuyla ilgili herkesi memnun edecek bir karar alması gerekiyor” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Akgün: EYT’liler kanayan yaramızdır

Emeklilikte yaşa takılan yüzbinlerce vatandaşın, "Kanunların ilgili kişilerin aleyhinde geriye dönük yürütülemeyeceği" ilkesini göstererek haklarının hukuksuz şekilde ellerinden alınmasıyla ilgili mağduriyeti sürerken, konuya ilişkin bir tepki de Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün’ den geldi. 

“SORUN ÇÖZÜLENE DEK EYT’LİLERİN YANINDAYIZ”

Çalışma hayatına atıldıkları tarihte yürürlükte olan Sosyal Güvenlik Kanunları’na göre emekli olmak isteyen vatandaşlar için bir an önce çözüm üretilmesinin gerekliliğine dikkat çeken Akgün, “Vatandaşın haklı isyanı göz önüne alınarak, hükümetin artık konuyla ilgili herkesi memnun edecek bir karar vermesi gerekiyor. EYT’liler kanayan bir yaradır; bu yarayı hep birlikte saracağız. Sorun çözülene kadar EYT’lilerin yanında olacağız. Mağdur vatandaşlarımızın yanındayız” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa demirali
mustafa demirali - 1 ay Önce

eyt kanayan bır yaradır, siyasıler malesef sahıp cıkmıyor , hüseyin akgün bey gibi biride çıkıp arkadnızdayız demedi.
kendılerıne bır eyt magduru olarak tesekkur edıyoruz.

ahmet akbas
ahmet akbas - 1 ay Önce

hüseyina kgün başkana tesekkur ederız bir siyasetçi ilk defa eyt magdurlarına sahip çıktı tebrıkler

SIRADAKİ HABER