Ülke TV canlı yayınında muhaliflere ölüm tehditleri: Listem hazır; bizim aile 50 kişi götürür

Ülke TV kanalında Esra Elönü'nün Arafta Sorular programına katılan Sevda Noyan, canlı yayında muhalifleri ve komşularını ölümle tehdit etti. Noyan, "Listem hazır; bizim aile 50 kişi götürür. Biz çok donanımlıyız bu konuda" dedi.

Noyan 15 Temmuz'da kimseyi öldüremedikleri için heveslerinin kursağında kaldığını ima ederek şunları söyledi:

"15 Temmuz kursağımızda kaldı, yapamadık istediklerimizi. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür. Maddi ve manevi olarak çok donanımlıyız. Bizim sitede var hâlâ 3-5 (komşu), benim listem hazır."

İşte o konuşma:

O SÖZLER RTÜK'E TAŞINIYOR

RTÜK üyesi İlhan Taşcı, Ülke TV'de Esra Elönü'nün Arafta Sorular programında yazar Sevda Noyan'ın skandal ölüm tehdidi hakkında açıklama yaptı.

İlhan Taşcı, Ülke TV'deki ölüm tehdidini RTÜK'e taşıyacağını duyurdu.

İLHAN TAŞÇI: PAZARTESİ GÜNÜ DİLEKÇE VERECEĞİM

'Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür. Benim listem hazır' diyen Sevda Noyan'ın ölüm tehdidi içeren videosunu paylaşan İlhan Taşcı'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"Bu yayın nedeniyle toplumun geniş bir kesiminde infial oluştu. Çok sayıda soru alıyorum. Yayını RTÜK nezdinde bizzat takip edeceğim. Üst Kurul gündemine alınması için de Pazartesi günü dilekçe vereceğim. RTÜK Yasası, yayında “toplumu kin ve düşmanlığa tahriki” açıkça suç sayar."

SEVDA NOYAN SKANDAL SÖZLERİNİ SAVUNDU

Noyan, sözlerinin sosyal medyada tepki toplaması üzerine ise hesabından şunları söyledi: “Evet açık ve net söylüyorum. Hiç birinizden korkmuyorum hain zombiler. Şayet bir kez daha bu ülkede darbe yapmaya kalkarsanız sonunuz hiç iyi olmayacak bunu çok iyi bilin. Yaptığınız hakaretleri attığınız iftiraları size iade ediyorum. Bilin ki hiç etkilenmiyorum. Hain zombiler. Konuşmam niye size dokundu tekrar darbe yapmayı mı planlıyorsunuz? Bu sefer kaçacak delik bulamazsınız. Sahte hesaplarla istediğiniz kadar saldırın, hiç etkilenmem. Alışkınız sizin iftiralarınıza. Liderim Recep Tayyip Erdoğan. Sonuna kadar onun yanındayım.”

İşte o tweetleri:

Twitter ise Noyan’ın sözlerine dair şu tepkiler yer aldı:

“*Sevda Noyan isimli bu kadın 15 Temmuz'da istediğini yapamadığını, oturduğu sitedeki insanları fişlediğini, ölüm listesi hazırladığını ve gerek duyarsa ailesinin en az 50 kişiyi öldüreceğini söylüyor. Üstelik tüm bunları gülerek söylüyor!

*Silahsız insanlardan terör örgütü kuran savcılara açık suç duyurusu .Sevda Noyan isimli bu bayan ellerinde 50 kişilik ölüm listesinin ve bu kişileri öldürmek için maddi donanımlarının olduğunu söylüyor. (@adaletbakanlığı, @istanbulbaro)

* Ailesinin elinde 50 kişiyi öldürmeye yetecek kadar silah ve mühimmat varmış. Üç beş tane daha komşuyu gözüne kestirmiş ters bir durumda öldürürüm diye. Hareket geçecek savcı aramıyoruz tabiki. Komşuları bu caniye karşı dikkatli olsun ama.

*Şu Sevda Noyan denen yandaşın söylediklerini muhalif biri söyleseydi canlı yayında gözaltına alınıp çoktan Sulh Ceza Hakiminin önünde olurdu!”

EŞİ SAMANYOLU TV PROGRAMCISI ÇIKTI

Sevda Noyan’ın eşi Engin Noyan, Samanyolu TV’de Kapılar ve Köprüler isminde program yapıyordu. 

Engin Noyan ayrıca, "Fethullah Hoca'yla gönül bağınız var mı?" şeklinde yöneltilen soruya, "Hocaefendiyi çok severim ve önemserim" ifadeleriyle yanıt vermişti.

SEVDA NOYAN KRT TV'Yİ ENGELLEDİ

Sevda Noyan'ın skandal ölüm tehditlerini Türkiye gündemine taşıyan KRT TV oldu. Sevda Noyan Twitter hesabının saldırı altında olduğunu iddia etti. Sevda Noyan KRT TV'yi Twitter'dan engelledi.

CHP Milletvekili Av. Ali Mahir Başarır, "Konu muhalefet olunca soruşturma açmak için birbiri ile yarışan savcılar acaba bu nefret dolu söylemler için Sevda Noyan’a da bizlere gösterdikleri aynı hassasiyeti gösterebilecekler mi?

Merakla bekliyorum!" ifadelerimi kullandı.

BARIŞ ATAY'I DA TEHDİT ETMİŞ

Sevda Noyan'ın Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay'ı da tehdit ettiği ortaya çıktı.

Sevda Noyan 20 Kasım 2019 tarihinde Barış Atay'ın Gezi Parkı Direnişi ile ilgili Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmasını alıntılayarak "Gezi de sessiz kalanları mumla ararsınız" yazdığı ortaya çıktı.

Sevda Noyan'ın Gezi Parkı Direnişi üzerinden TİP Milletvekili Barış Atay'ı tehdit ettiği mesajı şöyle:

"SİZLERDE GEZİ DE SESSİZ KALANLARI MUMLA ARARSINIZ BUNU İYİ BİLİN ..ZATEN 15 TEMMUZUN ÖFKESİ HSLA BURNUMUZDA YAZIK OLUR HEPİNİZE !!!"

İşte o tweet:

"BAĞRIŞANLARDAN TIK YOK"

Hatay Milletvekili Barış Atay kendisini de tehdit eden Sevdan Noyan'ın videosunu paylaşarak, "Yargılanacaksınız, hesap vereceksiniz” dediğimizde “tehdit ediyoooor” diye bağrışanlardan tık yok" dedi.

"İÇLERİNDEKİ MİLLET NEFRETİ ORTAYA ÇIKMIŞ"

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, "Bizim her sözümüzü takip eden savcılar harekete geçmek için neyi bekliyor? Adeta içlerindeki millet nefreti ortaya çıkmış..." dedi.

"EĞER BU KADIN GÖZALTINA ALINIP 50 KİŞİYİ ÖLDÜRECEK CEPHANESİNE EL KONULMAZSA..."

ANAR Araştırma şirketi genel müdürü İbrahim Uslu, "Eğer bu kadın gözaltına alınıp 50 kişiyi öldürebilecek cephanesine el konulmazsa ve bu kanala Halk TV'ye verilen cezanın aynısı verilmezse, kimse bu ülkede kuralların herkes için geçerli olduğunu ve eşit uygulandığını iddia etmesin" ifadelerini kullandı.

İSMAİL SAYMAZ KOCASINI İŞARET ETTİ

Gazeteci İsmail Saymaz Sevada Noyan'ın açıklamaları ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:

Sevda Hanım'ın tedirgin olmasına gerek yok. Onun komşusunu kesmesini gerektirecek bir durum olmayacak Türkiye'de merak etmesin. Zaten son darbeyi yapanlar da eşinin müzik yaptığı programdaydı. STV'de yıllarca program yaptı kendisi. Yıllarca fetva verdi. Eğer darbeci arıyorsa gitsin eşine sorsun. Eşi biliyor. Eşi yıllarca onlarla takıldı, uzun yıllar STV'de şarkı söyledi, ilahi söyledi. Eğer darbeci arıyorsa komşusuna gitmesin. Sitedeki komuşularına musallat olmasın. Kocasına musallat olsun. Kocası biliyor kimin darbeyi yaptığını. En azından onların yol arkadaşı, onların ahpabı. Ekmeğini yedi onların, o biliyor.

İKİ KADIN KAFA KAFAYA VERMİŞ KOMŞULARINI KESMEYİ PLANLIYOR

Düşünebiliyor musunuz canlı yayında iki kadın kafa kafaya vermişler darbeci olduklarını iddia ettikleri komşularını kesmeyi planlıyorlar. Bakın insanlar komşuları hakkında neler planlıyorlar. Hiçbir suç işlememiş insanlar hakkında rahat rahat neler söylüyorlar. Sadece bu kadarla bitmiyor. Kavanozda mermi gösteren mi dersin... kalaşnikov tutan mı dersin... boğaz köprüsünden atmaya çalışan mı dersin... 

GELEECEK PARTİSİ'NDEN TEPKİ

Gelecek Partisi PİK Eğitim Politikaları Başkanı, emekli büyükelçi, YÖK eski başkanı Yusuf Ziya Özcan KRT'nin haberinin altına şu yorumu yaptı:

Bunları tasarlıyorsunuz, güzel. (Ayrıca bu bir suçtur) Bir de milletin seçimleri kaybettiğinizde size ne yapacağını düşünün. Milletin iradesinin önünde kimsenin duramayacağını göreceksiniz. 31 Mart'ta da planlarınız vardı ama milletin tokadını yediniz. Daha kötüsü geliyor.

SEVDA NOYAN'A TEK DESTEK ONDAN GELDİ

Sevda Noyan'a Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Selam Öğüt'ten destek geldi. Öğüt Twitter hesabından, "Birkaç gün önce darbe çağrısı yapan Canan K. ve arkadaşlarının yüzüne söylemiştim, Sevda Noyan gibi yine söylüyorum: Bundan sonra halk boş çıkmaz! #sevdanoyan" bir de video yayınladı.

Öğüt o videoda, "Bundan sonra darbe girişimi olursa halk sokağa silahla çıkacak bunu kimse unutmasın diyor"

*Selman Öğüt, Kuzguncuk'taki beyaz yalının demirbaşı, Pelikan Grubu’nun kurucusu olduğu iddia edilen Süheyl Öğüt’ün kardeşidir. Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan da yengesi.

ERDOĞAN'IN KUZENİ: ASLA TASVİP EDİLEMEZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kuzeni Super Haber'in sahibi Cengiz Er ise Sevda Noyan'ı eleştirdi. Er, "Sevda Noyan Superhaber'de bir süre yazarlık yaptı.
Naif bir kişiliğe sahip olduğunu biliyorum. Ama Esra Elönü'nün programındaki sözleri maksadını fazlasıyla aşmış.  Asla tasvip edilemez" ifadelerini kullandı.

SEVDA NOYAN KİMDİR?

Sevda Noyan'ın hayatı da Engin Noyan'ın hayatı gibi filmlere romanlara konu olabilecek türden ilginç ve ibret verici bir detaya sahiptir. Çünkü ikisi de hayatlarının gençlik yıllarını farklı, orta yaşlarından itibaren ise tamamen farklı bir çizgide yaşamaya başlamış.

Sevda Noyan Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olarak İzmir'de dünyaya geldi.

Sevda Noyan kendi deyimiyle, "cahiliye dönemi" hayatında güzellik uzmanı olarak çalışıyordu. İzmir'de Ege TV'de makyözlük yapıyordu. Buradaki çalışmalarında yöneticiliğe kadar yükselmişti. Burada çalışırken, kanal tarafından düzenlenen birçok organizasyonu tertipliyordu. Daha sonra Bursa'da Olay TV'de çalışmaya başladı. Sonra da yerel bir radyoda yöneticilik yaptı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL AQ 6 ay önce

SİYONİST BOP'ÇU FETÖ-AKP TARİKATI 18 SENEDİR; MOSSAD'TAN ÖĞRENDİKLERİ ALGI OPERASYONLARINI UYGULUYORLAR ! TV PROGRAM, DİZİ VE FİLİMLERLE, YOUTUBER'LARLA BEYİN BIRAKILMAMIŞ GAK-GUK BİR GÜRUHA (Kİ BUNA OKUMUŞ VE GÜNGÖRMÜŞ KİTLELER DE DAHİL ARTIK !) :( SÜREKLİ ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR ! ..BİR OPERASYON ÇEKİYORLAR, BİR ÖZÜR DİLİYORLAR ! MAKSAT BEYİNLERİ ALIŞTIRMAK ! ULUS MİLLET OLAMAYINCA İŞTE BÖYLE.. ONUN BUNUN KUCAĞINDA GEZERSİN, SONRADA SANA ATILACAK MAKARNAYI BEKLERSİN ! GÜNÜ GELİNCEDE BOMBAYI YERSİN ! :( ALKIŞ TÜRKİYEM !

Misafir Avatar
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 4 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

AKP İNFAZ MANGALARI VE BOĞAZLANMAYI BEKLEYEN TÜRK MİLLETİ !
https://www.youtube.com/watch?v=98SejlpokQg

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
RİZE'Lİ MURAT !!!!!!!!!!! 5 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

https://www.youtube.com/watch?v=Gktnw0ch8RQ

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
FETÖ = RETÖ 5 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

https://www.youtube.com/watch?v=4l_FDUIN-as

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
. 5 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

BOP'ÇU ERDOĞAN ; TÜRK'ÜN GELECEĞİNİ PEŞKEŞ ÇEKİYOR !
https://www.youtube.com/watch?v=qFZP8PSIYHI
https://www.youtube.com/channel/UCX9KQpZ-uw4IrYX9WwZsb_A

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
MURAT AĞIREL !!!!!!!!!!! 5 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

https://www.youtube.com/watch?v=oCW8LKVd0K0

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
CAN ATAKLI !!!!!!!! 5 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

https://www.youtube.com/watch?v=UszHIUPh6ZM

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
BALIK HAFIZALILARA... 5 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

https://www.youtube.com/watch?v=MMqVaHmnZek

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
AKP = ALGILARI KARATMA PARTİSİ !!!!! 5 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ABDULLATİF ŞENER ! AKP BİTİRDİ ! 5 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

https://www.youtube.com/watch?v=qnSM_VF6C28

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
YAŞAR OKUYAN ! 5 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

https://www.youtube.com/watch?v=IpSgHwrpiJk

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 5 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

((( MENDERES VE 27 MAYIS GERÇEĞİ ! )))
https://www.youtube.com/watch?v=bybGGIyV4Pg

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
TROLLER BELGESELİ :::::::))))))))))) 6 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

https://www.youtube.com/watch?v=KBMe-Znf4nY

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
https://veryansintv.com/ 6 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
TAKTİK ŞU: 2 İLERİ 1 GERİ 6 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

SONUÇ: HER ZAMAN 1 İLERİ VE ZAMANLA ''AMACA ULAŞMA''
AMAÇ NE ?: TÜRKİYENİN YOK OLMASI...

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
. 6 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

((((( GÜRCİSTAN GÜLÜ TAYYO )))))
https://www.youtube.com/watch?v=jv1gZL5WJgc

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ADNAN OKTAR NE KADAR MÜSLÜMAN'SA BUNLARDA O KADAR! 6 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

MÜSLÜMAN ! TABİ ANLAYANA.......

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
1000 KERE İDAMLIK TROLLER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 6 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

https://www.youtube.com/watch?v=t7q_V9aJGJQ

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ÇİP TAKMAYA GEREK YOK , DİN VAR !!!!!!!!!!!!!!!!!! 6 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

https://www.youtube.com/watch?v=sYvOZPJO3Hs

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
KOZMİK ODA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 6 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

https://www.youtube.com/watch?v=1AsV2XIlX9g

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
TÜRK ASKERİ KONUŞUYOR !!!!!! 6 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

https://www.youtube.com/watch?v=x3dHmA3EKGk

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
EY TÜRK DİNLE !!!!!!!!!!!!! 6 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

https://www.youtube.com/watch?v=9RGhdqstgZY

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
UUY RİZE'Lİ YİNE ORTALIĞI DAĞITİİ !!!!!!! 6 ay önce @SEYREDİN Y-CHP SEYREDİN! LÂİKLİK TEHLİKEDE DEEL A

https://www.youtube.com/watch?v=vNa_zn_eHPA

Beğenmedim! (0)
Avatar
TC KOZMİKMERMİ 6 ay önce

KÂİNATTA; AKP'LİLER KADAR İĞRENÇ VE ZARARLI BİR YARATIK SÜRÜSÜ DAHA YOK AQ !
TAMAMININ, MEDENİ VE AHLÂKLI İNSANLAR ELİYLE, İLMEN VE BİLMEN ''KATLİ VÂCİP'' AQ !

Avatar
YÜCE TÜRK MİLLETİ 6 ay önce

binyüzlü leşş yaratıklar, cehennemin dibine girin !!!!!!

Avatar
köylüyahudi 6 ay önce

15 temmuz komedi-tiyatrosundan mı bahsediyor kaşar akp safsatacısı..

Avatar
BUSABETAY'LARDAN KORKULUR AQ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 6 ay önce

müslüman'dan daha müzzlüman bunlar aq fetö'cüleri...

Avatar
AKP TELEVİZYONLARINI KAPATMAK ŞART Kİ NE ŞART !!!! 6 ay önce

yoksa boku yedin türkiyem !!!!!!!!

Misafir Avatar
TC sonsuzsadakat 6 ay önce @AKP TELEVİZYONLARINI KAPATMAK ŞART Kİ NE ŞART !!!

bir tanecik cumhuriyet savcısı kalmamış ülkemde yazıklar olsun ! şimdide mış gibi yapan bir tarikat-savcısı çıkmasın ??? ama yemezlers...

Beğenmedim! (0)
Avatar
TC CUMHURİYET SAVCISI NİRDESİN ??? ŞIIIIIT RTÜK !? 6 ay önce

izmir'in eski pavyonları bu karıyı iyi bilir!

Avatar
''' KANAL 7 ''' ; İLK FETÖ TV KANALIMIZ !!!!!!!!!! 6 ay önce

yeşşeee aq...