Uyuşturucu baronu Zindaşti'yi tahliye eden hakime 3.5 milyon dolarlık rüşvet davası 

İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti ve adamı Ekrem Öztunç’u tahliye ederek firar etmelerine neden olan hakim C.Ö. için görevi kötüye kullanma ve rüşvet alma suçlarından dava açıldı. C.Ö’ye görevini kötüye kullanma suçundan 1 yıldan 3 yıla, rüşvetten 4 yıldan 12 yıla olmak üzere 5-15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Uyuşturucu baronu Zindaşti'yi tahliye eden hakime 3.5 milyon dolarlık rüşvet davası 

İsmail Saymaz’ın haberine göre, hakim için görevini kötüye kullanma suçundan 1 yıldan 3 yıla, rüşvetten 4 yıldan 12 yıla olmak üzere 5-15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Bakırköy 20. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hazırlanan iddianamede, tahliye kararının mesaiden sonra saat 20.15'te verildiği belirtilerek, şöyle denildi:

“Yargılama yapacak mahkemenin değerlendirmesi göz ardı edilerek tahmin yapıldığı ve tahmine göre infaz kabiliyeti ve denetimli serbestlik süreleri gerekçe olarak yazılarak, yetki sınırlarının zorlandığı…”

3.5 MİLYON DOLAR RÜŞVET VERİLDİĞİ SAVUNULDU

Hakim C.Ö.'nün tahliye kararı verdikten sonra itirazı değerlendiren 6. Sulh Ceza Mahkemesi hakimi ile konuştuğu, Zindaşti ve Öztunç yönünden kararı kabul edebileceğini söylediği vurgulandı.

İddianamede, “Kendisinin de doğru olmadığını düşündüğü tahliye kararını verdiği” belirtildi.

Ayrıca Savcı Melih Yıldırım'ın iddiasına göre Zindaşti'nin tahliye edilmesi karşısında C.Ö.'ye Kapalıçarşı'daki bir kuyumcu aracılığıyla 3.5 milyon dolar rüşvet verildiği savunuldu.

Hakim C.Ö., 11 Ekim 2018'de Zindaşti ve üç arkadaşını adli kontrolle tahliye etmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER