Vali kendi koyduğu yasağı çiğnedi...

Van Valiliği dün, bugünden geçerli olmak üzere 15 gün süre ile gösteri, yürüyüş ve eylemleri yasaklamıştı. Ancak bugün Van Valisi ve Belediye Kayyumu Mehmet Emin Bilmez'in çağrısı ile Gara şehitleri için yürüyüş düzenlendi, basın açıklaması yapıldı.

Vali kendi koyduğu yasağı çiğnedi...

Van Valiliği, il genelinde gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarını 15 gün süreyle yasakladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, "anayasa ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylem ve saldırıların önüne geçilmesinin" planlandığı belirtildi.

işte o karar:

Ancak bugün Van Valisi ve Belediye Kayyumu Mehmet Emin Bilmez'in çağrısı ile Gara şehitleri için yürüyüş düzenlendi, basın açıklaması yapıldı.

İşte Vali Bilmez'in o çağrısı:

Yürüyüşe; Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksek Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, kaymakamlar, belediye başkanları, partilerin il başkanları katıldı.

İşte o yürüyüşten görüntüler...

YORUM EKLE
YORUMLAR
,
, - 1 hafta Önce

AKP, MHP, İYİ VE Y-CHP'Lİ ''TETİKÇİ'' GAZETECİLER TİYATROSU !
https://www.youtube.com/watch?v=UMQQbUbdyhA

SIRADAKİ HABER