Viyana'da katliam yapan IŞİD'li terörist Türkiye'den gitmiş...

Viyana'yı kana bulayan saldırganın, 2018'de IŞİD'e katılmak için Hatay'a gittiği ortaya çıktı. Katliamcıyı aracılar otelden alıp, yine Hatay'da "güvenli bir IŞİD" evine götürdü. İki Alman ve bir Belçikalı ile bir dönem o evde kaldı. Geçiş güvenliği sağlanamayınca otele geri götürüldü. Sonra Türkiye'de yakalandı ve sınır dışı edildi. Viyana'daki saldırıyı IŞİD üstlendi

Viyana'da katliam yapan IŞİD'li terörist Türkiye'den gitmiş...

Avusturya'nın başkenti Viyana'yı kana bulayan terör saldırısıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

İkisi kadın dört kişiyi katleden ve 21 kişiyi yaralayan Kuzey Makedonya asıllı Kujtim Fejzulai’nin Avusturya tarafından çifte vatandaş yapıldığı öğrenildi. Fejzulai’nin Avusturya’da çok sıkı olan çifte vatandaşlığı nasıl aldığı henüz bilinmiyor.

22 AY HAPİS CEZASI ALMIŞ

20 yaşındaki IŞİD sempatizanının bir dönem Türkiye’de bulunduktan sonra sınır dışı edildiği, 25 Nisan 2019’da Viyana’da terör örgütü üyeliğinden 22 ay hapis cezası aldığı belirtildi. Ancak Fejzulai’nin 4 Aralık’ta tahliye edildiği ifade edildi.

BAKANDAN İTİRAF: BİZİ ATLATTI

Kuzey Makedonya'daki bir Arnavut ailenin çocuğu olan Fejzulai’nin serbest kaldıktan sonra, radikal görüşlerden kurtulması için bir derneğe kaydedildiği, bir erken tahliye memurunun kendisiyle ilgilendiği açıklandı.

Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer, “Ancak bizleri atlatmayı başardı. İzlemedik” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER