Yeni Bakan Vedat Bilgin'in de FETÖ övgüleri ortaya çıktı

26. Dönem AKP milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı ve Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekilliği görevini yürüten Vedat Bilgin, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı oldu. Bilgin'in yakın zamanda FETÖ kumpaslarının hararetli savunucusu olduğu, FETÖ'ye övgülerde bulunduğu ortaya çıktı.

Yeni Bakan Vedat Bilgin'in de FETÖ övgüleri ortaya çıktı

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına atanan Vedat Bilgin’in 2008 yıllarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı olduğu, o dönemlerde MHP’yi ‘ulusalcılar’ ve CHP’lilerden ayırmak gerektiğini söylediği ve Ergenekon operasyonlarına sınırsız destek verdiği ortaya çıktı. 

Bilgin’in 2010 yılının sonunda MHP’den ayrıldığı ve AKP’ye geçtiği biliniyor. FETÖ’nün basın organları tarafından da oldukça övülen yeni bakan Vedat Bilgin’le ilgili FETÖ’cü Önder Aytaç’ın bir köşe yazısında, ‘Keşke her MHP’li Prof. Vedat Bilgin gibi olsa’ yazdığı biliniyor. 

Vedat Bilgin’in FETÖ’den bir süre tutuklu kalan Zaman gazetesi çalışanı Nuriye Akman’a yaptığı bir söyleşide de çok çarpıcı ifadeler kullandığı görülüyor. 
Ergenekon davasının Türkiye için tarihi bir dönüm noktası olduğunu ileri sürdüğü söyleşisinde Bilgin, ‘Yargının Türkiye’de ilk defa demokrasiye sahip çıktığını’ belirtiyor. 

Ulusalcılığı "gladyo" olarak tanımlayan Bilgin, 3 Ağustos 2008 tarihinde yaptığı açıklamada Ergenekon’dan içeride olanların hiçbirisinin masum olmadığını savunuyor. Bilgin, ‘Ergenekon davası sizin için bir milat mı?’ Sorusuna şu ifadeleri kullanıyor:

"Bugün olayın bu düzeyde ortaya çıkmış olmasının anlamı şu: Bir, Türkiye'de yargı, yani ağır ceza mahkemesi, eski devlet güvenlik mahkemesinin fonksiyonlarının yerini almış olan mahkeme ilk defa Türkiye'de demokrasiye sahip çıkıyor. Bu çok tarihî bir dönüm noktası. Yargı Türkiye'nin demokrasisine sahip çıkıyor. Bu tür kirli oluşumları tasfiye etmek için yargı bizzat kendisine bu işi misyon ediniyor. Türkiye'nin diğer kurumsal yapısı yani istihbarat örgütleri, Silahlı Kuvvetler bu süreci destekliyor. Türkiye'de gayri meşru oluşumların Türkiye'ye yaptığı tahribata karşı bütün bilinçleriyle tavır alıyorlar. Bunu da Türkiye'nin devlet yapısının geldiği önemli bir aşama olarak görüyorum."

GÜLEN’İN RESMİ SİTESİNDE YAZISI DURUYOR

Bilgin’in Türkçe Olimpiyatlarına ilişkin övgü dolu yazıları da bulunuyor. Veryansın TV'de yer alan habere göre; Akşam gazetesi yazarı olan ve birçok yazısına ulaşılamayan yeni bakan Vedat Bilgin’in Türkçe Olimpiyatlarını öve öve bitiremediği yazısı hala Fetullah Gülen’in resmi sitesinde yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER