Yeşilçam emekçisi Ekrem Gökkaya hayatını kaybetti

Kanser tedavisi gören Yeşilçam'ın emektarı 87 yaşındaki oyuncu Ekrem Gökkaya sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Yeşilçam emekçisi Ekrem Gökkaya hayatını kaybetti

Kanser tedavisi gören Yeşilçam'ın emektarı 87 yaşındaki oyuncu Ekrem Gökkaya sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Gökkaya, dört gün önce Bartın Devlet Hastanesi'nde yoğun bakıma kaldırılmıştı. 

İlk kez 1959 yapımı “Ömrüm Böyle Geçti” isimli filmde Göksel Arsoy, Kenan Pars ve Öztürk Serengil’le birlikte kamera karşısına geçen Gökkaya, 1934 yılında Konya’da dünyaya geldi.

Eğitim hayatının önemli bir kısmı İstanbul'da geçen oyuncu, İstanbul Erkek Lisesi ve Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü’ne devam edip, altı yıl sürecek memuriyet hayatına başladı. Lise yıllarında birçok müsamerede sahne aldı. 

1992 yılında Kemal Sunal ile oynadığı “Koltuk Belası” isimli filme kadar, 200 civarı sinema ve televizyon filminde oyuncu, prodüksiyon müdürü ve yapım yönetmeni olarak çalıştı. Cem Film ve Cumhur Film'de yapım yönetmenliği yaptı. Kemal Sunal Arzu Film’den başka firmayla çalışmazken ona kontrat yapan ilk kişi Ekrem Gökkaya oldu. Alev Gökkaya ile evli olan Ekrem Gökkaya, mesleği bıraktıktan sonra ise eşinin memleketi Bartın‘a yerleşti.

Gökkaya'nın En Bilinen Filmleri:

Turist Ömer Arabistan'da (1969)

Keloğlan'la Can Kız (1972)

Şeytan (1974)

Kılıç Aslan (1975)

Avanak Apdi (1978)

Korkusuz Korkak (1979)

Gerzek Şaban (1980)

Atla Gel Şaban (1984)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER