Zafer Arapkirli'nin acı günü

KRT TV'de Seyr-i Sabah ve Z Raporu diye 2 program yapan duayen gazeteci Zafer Arapkirli'nin ablası Öznur Arapkirli Yılgör vefat etti. Arapkirli acı haberi sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile duyurdu.

Zafer Arapkirli'nin acı günü

Zafer Arapkirli'nin annesi Hikmet Arapkirli Çanakkale Muharebeleri ve İstiklal Savaşı kahramanlarından Veli Çavuş'un kızıydı. Hikmet Arapkirli 2 sene önce hayatını kaybetmişti. Zafer Arapkirli bu sefer de 'annesi gibi' sevdiği ablası Öznur Arapkirli' Yılgör'ü kaybetti.

"Annesi iki kez ölür mü insanın?" diyen Arapkirli acı haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Arapkirli'nin duygusal vedasında şu ifadeler yer aldı:

ANNESİ İKİ KEZ ÖLÜR MÜ İNSANIN?

Benim başıma geldi.
Az önce.
Hem, hayatının büyük bölümünü hasta geçiren anacığıma, hem de tüm aileye baktı. Dokundu. Koşturdu. Bana İkinci Ana oldu. Bu yaşımda bile neredeyse üzerimi örttü her gece. Herkese melek ellerini değdirdi.
Ama, dünya meleği Ablacığıma biz bir şey yapamadık. Apar topar vurdu mel’un hastalık onu da..
Uçup gitti az önce.
Huzur içinde uyu Öznur’um.. gözümün nuru ablam.. Anam..

KRT TV ailesi olarak merhumeye Allah'tan rahmet, Zafer Arapkirli ağabeyimize sabır ve başsağlığı dileriz.

Öznur Arapkirli Yılgör

CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU

Merhumenin cenazesi 8 Aralık Pazar günü ikindi namazına müteakip Karacaahmet Şakirin Camii'nden kaldırılacak.

Zafer Arapkirli iki sene önce annesi vefat ettiğinde şu mesajı paylaşmıştı:

Herkesin anacığı, kendisi için dünyanın en değerlisidir.Ama bu 'herkesinki kendi için..." göreceli tanımlamasından çok farklı bir 'Değerlilik'tir.Bu laf. 'Ana' bağlamında kullanıldığında bir tartışmasız gerçeği ifade eder.

Sevgili annem. dünya meleği. gerçek bir Cumhuriyet Kadını HİKMET ARAPKİRLİ. sadece benim için değil 87 yıllık yaşam onunla yolu kesişerı, ona dokunan, onu gören ve tatlı dilinden. şefkailnden, insanlığından melekliğinden yararlanan herkes için de...

O'nu çok özleyeceğimi biliyorum. Herkesin anasını özlediği gibi.. Ama en başta da dedim ya.. Bu 'En çok özlenen, en değerli' sıfatı, o özlemi farklı kılacak benim için..

O kadar çok şey borçluyum ki sana annem. 0 kadar çok emeğin var ki bizlerin üzerinde. Nur içinde uyu Gittiğin yerde, ölümsüz aşkına. Babam'a da selam söyle..

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 18:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmet güner
İsmet güner - 5 ay Önce

2gündür seni göremedim acın acımdır

SIRADAKİ HABER