Ameliyatsız gençleşmek mümkün

ANKA'dan Edda Sönmez'in haberine göre; Bilim dünyası her geçen gün gelişiyor. Daha genç görünmek ise herkesin hayali… Ameliyat olmaktan çekinen, ağrı, sızı endişesi yaşayan fakat gençleşmek isteyenler için Dr. Nagihan Sahillioğlu’yla yapılabilecek uygulamaları konuştuk. Sahillioğlu ameliyatsız güzelliği şöyle anlattı:

“Son yıllarda operasyon olmadan yapılan estetik uygulamalara rağbet çok arttı” diyen Sahillioğlu şunları söyledi: “Ameliyatsız yüz germede cerrahi teknik olmadan, yani opera etmeden, herhangi bir kanama olmadan, ağrı-sızı olmadan yaptığımız belli teknikler var. Bununla yüz gerebiliyoruz. Benim en sevdiğim uygulamalardan biri de hifu uygulaması. Bu aslında yüksek yoğunluklu bir ultrason uygulaması. Ses dalgalarını kullanarak, hastada cildin her katmanına yoğun atımlı ses dalgalarını gönderiyoruz, herhangi bir ağrı, sızı, kanama, kesi vs. olmadan hatta anestezi krem bile uygulamadan çoğu hastada bitirdiğimiz bir prosedür. Genelde de sonuçlardan çok çok memnun hastalar. Tek seanslık bir işlem olması hastaları memnun ediyor. Yaptığımız uygulama cildin bu sarkmaları meydana getiren, gevşeyen bağlarını tekrardan yukarı kaldırmak ve ciddi bir şekilde kolajen uyarımını desteklemek üzerine dayalı bir işlem.

“HER HASTADA TERCİH EDEBİLİYORUZ”

Oldukça güvenli bir uygulama. Tabii ki, öncesinde hastayı ayrıntılı değerlendiriyorum. Yeterli uygulama yapacağımız alanları belirliyorum. Hangi hastalar daha çok fayda görüyor ondan bahsedeyim. Yaş kısıtlaması yok. Özellikle yaz-kış yapılıyor olması da büyük avantaj. Her cilt tipine uygulanabilir, erkek-kadın tüm hastalarda kolaylıkla tercih ediyoruz. Özellikle sarkması çok fazla olan hastalarda, yüz ovalinin bozulduğu hastalarda, gıdı problemi olan hastalarda… Mesela kaş kaldırmada da patentli bir uygulamadır orada da çok güzel sonuçlar var. Kırışıklık gidermede kullanıyoruz. Boynu germek istediğimiz hastalarda yine tercih ediyoruz. Özellikle burun kenarından ağza uzanan ve çizgileri derin olan bazı hastalar, bundan çok memnuniyetsiz olabiliyor onları giderebiliyoruz kolaylıkla. Aslında her hastada tercih edebiliyoruz.

“İŞLEM SONRASINDA SOSYAL HAYATA KOLAYLIKLA DÖNÜLEBİLİR”

Çalıştığımız plan cildin oldukça aşağı katmanları. Cildimizde üst tabakadan aşağıya kemik üzerine kadar belli katmanlar var. Bu uygulamada başlıkları değiştirerek cildin her katmanında en derininden en yüzeyelseline kadar yüksek atımlı bir enerji gönderiyoruz ve hasta hafif bir ısı hissediyor. Ağrı, sızı kesinlikle hissetmiyor. Hatta dediğim gibi çoğu hastada anestezi kreme bile gerek duymuyoruz. İşlem yaklaşık yarım saat, 45 dakika arası sürüyor. Tek seanslık uygulama olması hastalarda memnuniyet sebebi. İşlem sonrasında sosyal hayata kolaylıkla dönebilir, işine gidebilir, evine gidebilir. Kızarıklık olmuyor, soyulma olmuyor o açıdan da konforlu bir uygulama.”

“AMAÇLADIĞIMIZ ŞEY KOLAJEN ARTIRIMINI DESTEKLEMEK”

İşlem sonrası bile hasta %20 oranında iyilik halini hissediyor. Hemen o nazolabial dediğimiz burun kenarındaki çizgilerde açılmayı fark ediyor, gıdı bölgesindeki azalmayı fark ediyor ama bizim burada amaçladığımız şey aslında anında gördüğümüz efekt dışında ciltte yoğun bir kolajen artırımını desteklemek. Bunun için de biraz zamana ihtiyaç var. Tam olarak 6. haftada çok belirgin hissetmeye başlayıp, maksimum etki ile 12. haftada 3. ayda görmüş oluyoruz. Bu aslında kalıcı bir etkidir. Hastalar onu da çok soruyor, ‘Ne kadar gidecek, ne kadar kullanacağım’ diye. Çünkü kendi kolajeninizi, kendi dokularınızdaki efekti gördüğümüz için aslında kalıcı bir uygulamadır. Tabi yaş alma süreci devam ettiği için genelde hastalar 2 yıl içinde tekrar bir uygulama talep edebiliyorlar. 

“TEMEL PROBLEM BAĞLARDAKİ GEVŞEKLİK VE KOLAJENDEKİ AZALMA”

 Özellikle botoks gibi, dolgu gibi işlemlerle aynı anda yapılabilir ya da lazer uygulamaları ile desteklenebilir. Tabi bunu hastadaki mevcut probleme yönelik belirliyoruz açıkçası. O açıdan da kombinasyona oldukça elverişli bir uygulama. Aynı günde de yapabiliyoruz bu uygulamaları. Özellikle kaş kaldırmada patentli bir uygulamadır yani etkisi bilimsel olarak yayınlarla verilerle kanıtlanmıştır. Güncel olarak hastalar üzerinden konuştuğumuzda da gerçekten kaşları çok güzel kaldırıyor. Özellikle düşük kaş problemi yaşayan hastalarda oldukça güzel sonuçları var. Tabii operasyonu olmadığı için çok daha konforlu herhangi bir iz olmuyor, kanama olmuyor ve göz etrafında da kırışıklıkları yine açıyor, gözaltı torbalanmalarında da belli dereceye kadar oldukça iyi geliyor. Şöyle düşünün yaş alma sürecinde aslında temel problem, bağlardaki gevşeklik ve kolajendeki azalmadır. Dolayısıyla bu iki probleme de birlikte etki eden bir uygulama olduğu için hem o gevşeyen bağları tekrardan yukarı kaldırmış oluyoruz hem de yoğun bir şekilde her tabakada cildin kolajen artırımını sağladığımız için sonuçları da oldukça etkileyici oluyor.”

“DENEYİMLİ ELLERDE YAPILMALI”

Hifu teknolojisi oldukça güvenilir bir teknolojidir. Tabii ki, deneyimli ellerde mutlaka planlanması, yapılması gerekir ama tek seanslık bir işlem olması, özellikle yaz-kış yapılıyor olabilmesi ve birçok probleme aynı anda müdahale ediyor olmamız açısından bu dönem için de oldukça güvenilir, etkili, ameliyatsız yüz germe opera tekniklerinden bir tanesi.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.