Fahrettin Koca'dan 5 ile kritik uyarı

İstanbul İl Sağlık yöneticileriyle biraraya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iyi haberi duyurdu. Bakan Koca, İstanbul'da son bir aydaki tedbir ve çabalar sayesinde haftalık vaka sayısında yüzde 25 düşüş başladığını açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 5 il için de uyarılarda bulundu.

Fahrettin Koca'dan 5 ile kritik uyarı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir aydaki çabalar ve tedbirlerle İstanbul'daki Kovid-19 vaka sayısında bu hafta yüzde 25 düşüş yaşandığını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  Adana, Hatay, Mersin, Samsun ve Kastamonu'daki vaka artış oranını ve yoğun bakım doluluk oranını açıklayarak önemli uyarıda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''Her hafta olduğu gibi, İl Sağlık yöneticilerimiz ve Başhekimlerimizle İstanbul’u değerlendirdik. Son bir aydaki çabalar ve tedbirlerle bu hafta vaka sayısında %25 düşüş başladı. Ancak hastane ve yoğun bakım yükü devam ediyor. Ara vermeden mücadeleye devam edelim.'' ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA'DAN 5 İL İÇİN UYARI 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adana, Hatay, Mersin, Samsun ve Kastamonu valileri ve il sağlık öüdürleriyle artan vakaların ardından toplantı yaptı. Koca, illerdeki vaka artış oranını ve yoğun bakım doluluk oranını paylaştı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''ADANA, HATAY, MERSİN, SAMSUN ve KASTAMONU Valilerimiz, il Sağlık Müdürlerimiz ve Halk Sağlığı Başkanlarımızla il toplantılarımızı tekrarladık. Sırasıyla ADANA, HATAY, MERSİN ve SAMSUN yüksek risk altında.

5 İLDE VAKA VE YOĞUN BAKIM DOLULUK ORANI 

Son haftada ADANA'DA vaka artışı %50, yoğun bakım doluluk oranı %79. HATAY'DA artış %125, yoğun bakım doluluk oranı %86. MERSİN'DE artış %50, yoğun bakım doluluk oranı %74. SAMSUN'DA artış %35, yoğun bakım doluluk oranı %81. KASTAMONU'DA artış %50, yoğun bakım doluluk oranı %74. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER