Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan heyecanlandıran paylaşım hakkında açıklama

Koronavirüs tedavisinde klinik çalışmaları Sağlık Bakanlığı’nca onaylanan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Türkiye'ce heyecan yaratan koronavirüs ilacı için tarih vermişti. O paylaşım hakkında bir açıklama daha geldi...

Prof. Dr. Ercüment Ovalı’dan heyecanlandıran paylaşım hakkında açıklama

Yeni tip koronavirüs Covid-19 tedavisinde klinik çalışmaları Sağlık Bakanlığı’nca onaylanan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, koronavirüs ilacı için tarih verdi.

Koronavirüs tedavisinde klinik çalışmalarına Sağlık Bakanlığınca onay verilen Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada koronavirüs için kullanılacak aşı için 100. yıl vurgusu yaptı.

Ovalı; "Sadece mücadele ediyoruz diyelim 23 nisan......100. Yılımız. Allah nasip etsin....Dua edin...hepimiz için." ifadelerini kullandı.

Ovalı’nın yaptığı açıklama şu şekilde:

“7 gün 16 saat laboratuarda çalıştıktan sonra artık kurduğumuz sistemin güvenli olduğu, kanıtlandı şimdi kahramanlarım içeri giriyor. Kaldığım yerden onlar devam edecek. İlk ekip @YurtseverBulut, Gözde ,Recai, sonra sayıları kademeli olarak artacak. 23 Nisan için sözleştik….”

OVALI'DAN AÇIKLAMA: BU DOĞRU DEĞİL

Twitter hesabından açıklama yapan Ovalı, "7 gün 16 saat laboratuarda çalıştıktan sonra artık kurduğumuz sistemin güvenli olduğu, kanıtlandı şimdi kahramanlarım içeri giriyor. Kaldığım yerden onlar devam edecek. İlk ekip @YurtseverBulut, Gözde ,Recai, sonra sayıları kademeli olarak artacak. 23 Nisan için sözleştik...." demişti.

Ovalı bu paylaşımın ardından yeni bir açıklama yaparak, yaptığı açıklamasının yanlış anlaşıldığını söyledi.

Ovalı'nın paylaşımı şu şekilde:

Medyada covid19'un ilacını bulduk gibi paylaşımlar görüyorum. Bu dogru değil. Uzun suredir emek verdiğimiz projelerimizde nerelere geldiğimizi açıklayacağız.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 12:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Birisi
Birisi - 10 ay Önce

bu adam ne yapıyor, ne başaracak, başaracak mı birşey, ne zaman başaracak hiçbir fikrim yok. i̇nşAllah yaptığı fayda getirir ama türkiye yeni deprem dedesiyle tanışıyor sanki. her gün fotosu ismi bir yerlerde. bunu da 3 aya kalmaz en seksi falan seçebilirler.

SIRADAKİ HABER