AKP'den yeni ittifaklar mesajı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yeni ittifaklar iddiasını değerlendirerek "Türkiye'nin sorunlarının çözümünde birtakım çözüm ortaklıkları oluşturmak istenmesi son derece doğal," dedi.

AKP'den yeni ittifaklar mesajı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ittifak söylentileri ve Erdoğan'ın Oğuzhan Asiltürk ziyaretine ilişkin, "Türkiye'nin sorunlarının çözümünde birtakım çözüm ortaklıkları oluşturmak istemesi son derece doğal" ifadelerini kullandı.

NTV canlı yayınında konuşan Ünal "Koalisyonlarla ittifaklar arasında bir fark var. Koalisyonlar seçimden sonra bir zorunluluk ortaya çıkar, ittifaklar seçim öncesi tercihlerdir. Cumhur İttifakı bir millet mutabakatıdır. İYİ Parti ve Saadet geleneğinde devlet meşruiyeti sorgulanmaz. Türkiye'nin sorunlarının çözümünde birtakım çözüm ortaklıkları oluşturmak istemesi son derece doğal. Cumhurbaşkanımızın daha önce kullandığı bir Türkiye İttifakı ifadesi vardı. Siyaset üstü meselelerde Türkiye'nin yanında duran herkesle AK Parti konuşur. Demokrasinin güzel tarafı şudur; Meşruiyet zemininde her şey konuşulur," dedi.

MYK ÜYLERİ AŞI YAPTIRDI MI?

Ünal, AKP'de Erdoğan ile birlikte tüm MKYK üyelerine aşı yapıldığı iddialarını yalanladı.

Sadece 5 kişiye aşı yapıldığını belirten Ünal, Erdoğan ile birlikte tüm MKYK üyelerine aşı yapılmadığını iddia etti.
 
Ünal, "Önümüzdeki günlerde yeni doz aşılar gelmeye başlayacak. Biz Cumhurbaşkanına eşlik ettik, aşı yaptırmadık. MKYK üyelerimizden sırası gelen 3 doktor ve 2 eczacı arkadaşımız aşı oldu" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER