CHP PM'de kritik toplantı: Gündem ittifaklar

CHP Parti Meclisi (PM) salı günü toplanacak. Toplantıda, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın "hem nezaket ve ittifak" sözleriyle açıkladığı Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaretiyle başlayan "ittifak arayışları" da değerlendirilecek.

CHP PM'de kritik toplantı: Gündem ittifaklar

ANKA'da yer alan habere göre; CHP Parti Meclisi (PM) salı günü toplanacak. Toplantıda, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "hem nezaket ve ittifak" sözleriyle açıkladığı Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaretiyle başlayan "ittifak arayışları" da değerlendirilecek.

TBMM'de verilen arada grup toplantıları yapılmazken, CHP PM salı günü saat 12.00'de Genel Merkezi'nde toplanacak. Toplantıda, küresel gelişmeler, ekonomi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin topluma etkisi ele alınacak ve AKP MHP ittifakının arayışlarına dair değelendirmeyer yapılacak.

Toplantının gündem maddeleri arasında "Tek adam rejimine dönük artan toplumsal itirazlar ve sistemin sürekliliği için Cumhur ittifakının arayışlarına dair siyasi değerlendirme" maddesi de bulunuyor. Bu çerçevede, Erdoğan'n Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk'e ziyareti ile başlayan tartışmaların da değerlendirilmesi bekleniyor. 

Erdoğan, konuya ilişkin "Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaretim hem bir nezaket ziyareti hem de bu ittifak meselesinde yani bir seçim ittifakı mı olur veya geleceğe yönelik biz bir terörle mücadele verirken burada bu terörle mücadelede her türlü desteğin bizim yanımızda olması lazım. Yani yalnızlığı hissetmememiz lazım" derken SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Bugün durduğumuz yer belli. Ancak ittifaklar koalisyon değildir. Her türlü fikir alışverişine açığız"açıklaması yapmıştı.

CHP Parti Meclisi'nde ayrıca, Gaziantep, Elazığ ve Ağrı İl başkanları ile Şehitkamil, Islahiye, Nizip'deki görevden almalara ilişkin itirazlar görüşülecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER