CHP’den örgüte 'kongreler rehberi'

CHP’nin 37. Olağan Kurultay takvimi kapsamında başlayan süreçte 14 Aralık’ta başlayacak ilçe kongreleri öncesi tüm örgütün faydalanması için kongrelerle ilgili kapsamlı bilgilerin yer aldığı rehber hazırladı

CHP’den örgüte 'kongreler rehberi'

CHP’nin 37. Olağan Kurultay takvimi kapsamında başlayan süreçte 14 Aralık’ta başlayacak ilçe kongreleri öncesi tüm örgütün faydalanması için kongrelerle ilgili kapsamlı bilgilerin yer aldığı bir rehber hazırlandı. CHP’de Hukuk İşlerinden Sorumlu ve Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcılıkları tarafından hazırlanan rehberde; kongrelerin yapılışına ilişkin genelge, tüzük hükümleri, kongreler yönetmeliği ve örnek formlara yer verildi.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre Rehberde, ilçe kongrelerinin 14 Aralık 2019 - 27 Ocak 2020 tarihleri arasında; il kongrelerinin ise 3 Şubat 2020 - 2 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirileceği belirtildi. Rehberde kongrenin yapılışına ilişkin de kapsamlı bilgilere yer verildi. İl ve ilçe kongrelerinin üye tam sayısının salt çoğunluğuyla toplanacağı belirtilen rehberde, birinci toplantıda çoğunluk sağlanamaması durumunda ikinci toplantıda çoğunluğun aranmayacağı ifade edildi. Rehberde, ikinci toplantıya katılanların sayısının seçilecek yönetim kurulu asıl üye tam sayısının iki katından az olamayacağı da ifade edildi. Kongrelerde kuralın çarşaf liste olduğunun belirtildiği rehberde ancak blok listeyle seçim yapılmak istenmesi halinde buna ilişkin önergenin çalışma ve hesap raporlarına görüşülmesine geçilmeden önce kongre üye tam sayısının onda birinin yazılı önergesiyle oylanması gerektiği vurgulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER