MHP lideri Bahçeli'den '128 milyar dolar' çıkışı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

MHP lideri Bahçeli'den '128 milyar dolar' çıkışı

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

İlk Meclis ordular kurup ordular yönetmiş, zaferden zafere koşarak düşmanı söküp atmıştır.

En müşkül anlarda bile Türk milletine gücü yetmeyenlerin bugün yeni maceralarla şanslarını bir kez daha denemeye kalkışmaları bu açıdan beyhude bir çabadır.

Bu toprakları vatan yapan ecdadımızdan devraldığımız emanetin omuzlarımıza yüklediği görev elbette ağırdır. Ancak bu kutlu vazifeyi yerine getirmek için ihtiyacımız olan cesaret tarih sayfalarında fazlasıyla mevcuttur. 

23 Nisan 1920'nin aziz hatıralarını anlamak için çok uzaklara gitmeye gerek yoktur. 

Dün olduğu gibi bugün de kardeşliğimize musallat olan gelişmeler karşısında en önemli direnç ve dayanma gücümüz, yüreklerinin vatan ve millet sevgisiyle dolu olduğunu düşündüğüm siz muhterem milletvekillerinde saklıdır. 

TBMM’de biriken fezlekelerin bir an önce görüşülerek karara bağlanması, terörle mücadele teşvik edici ve kamçılayıcı bir işlev görecektir

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Milletin önünde hiçbir güç yoktur. 

TBMM'de eşkıyanın hükmü değil milletin hükmü geçerlidir. Dün yedi düvele meydan okuyan, en buhranlı anlarda en ağır şartlarda bile demokrasinin erdeminden ayrılmayan gazi Meclis'te her fikre cevaz vardır. Ama ihanete, bölücülüğe izin yoktur, fırsat yoktur. 

Milletimizin istek ve iradesine sırt dönmek, kabaran beklentilere kulak tıkamak sorarım sizlere siyaset ve demokrasi adabının neresiyle bağdaşmaktadır. PKK uzantılarıyla anayasa masası kurup taslak metin hazırlayan CHP ve İP'in meşru anasaya sürecinde divane kalması hangi ahlakın ürünüdür.

Parlamenter sistem denenmiş ve dibi boylamıştır. Milli özlemlerle uyumlu bir sistem uygulama safhasına geçmiştir. Türk tipi başkanlık modeline eften püften mazeretlerle karşı çıkmak, karalama yarışına girmek eğer cehalet değilse biliniz ki işbirlikçilik ve ilkesizliktir. 

CHP'ye sesleniyorum; gelin bu sürece siz de destek verin. İP'e sesleniyorum; gelin bu onurun içinde siz de yerinizi alın. Güç birliği yapalım, darbe anayasasından milletimizi kurtaralım. 

Basın toplantısı öncesi Çavuşoğlu’na mevkidaşının anladığı dilden konuşması hususunda talimat veren Sayın Cumhurbaşkanımıza da şükranlarımı sunuyorum.

Yunanistan aklını başına almazsa boynundan mahrum kalacaktır. Yunanistan hükümeti unutmasın ki mazlumların ahı hiç kimsenin yanına kalmayacaktır. 

128 MİLYAR DOLAR TARTIŞMALARI

"128 milyar dolar nerede?" sorusu ihanetin maskesi olarak mı kullanılmaktadır. Hazine ve Maliye Bakanı "kaybolan para yok" diyor. Merkez Bankası Başkanı aynı şeyi söylüyor. Ne var ki CHP, İP, HDP ağız birliği etmişçesine 128 milyar doların akıbetini soruyor. Bre utanmazlar onu bırakın da 104 emekli amiralin bildirisinin hesabını verin. Aradığınız para devletin kasasında peki siz neredesiniz?

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER