Sabah yazarı: Bahçeli istiyor, Erdoğan soğuk bakıyor

Sabah yazarı Engin Ardıç, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin, HDP’nin kapatılmasını istediğini fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın pragmatik nedenlerden dolayı buna izin vermediğini ifade etti.

Sabah yazarı: Bahçeli istiyor, Erdoğan soğuk bakıyor

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, “HDP Kapatılırsa CHP Kazanır” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Engin Ardıç yazısında, son dönemde siyaset gündemine oturan HDP’nin kapatılması tartışmasıyla ilgili çarpıcı satırlara imza attı.

Sabah yazarı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, HDP’nin kapatılmasını istediğini fakat Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pragmatik nedenlerden dolayı buna izin vermediğini ifade etti.

Ardıç'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Aslında HDP'nin kapatılması, CHP'nin fena halde işine gelir.
Çünkü kapatılan HDP'nin oyları da CHP'ye akacaktır.
Böylece yüzde 30'a ‘yaklaşacak’ olan CHP'de yönetim de kurtulur. En azından Muharrem İnce'nin ‘çenesinden’ kurtulur. Kılıçdaroğlu tahtında kalır.
HDP oylarının gidebilecekleri başka bir yer yoktur.
Devlet Bahçeli ideolojik nedenlerle bu kapatmayı istiyor ama Cumhurbaşkanımız da pragmatik nedenlerle buna soğuk bakıyor. HDP'ye bayıldığından değil.
CHP bir taşla iki kuş vurmuş olur: Hem oyları toplar, hem HDP ile kurmuş olduğu yarı açık yarı gizli, ama her durumda ‘şaibeli’ ittifaktan da bir çırpıda kurtulur. Sırtından bir yük atar.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER