Galatasaraylı Fatih Altaylı'dan, Fenerbahçe'ye alkışlar...

Koyu Galatasaraylı Fatih Altaylı Fenerbahçe'nin İstanbul Sözleşmesi için yaptığı açıklamayı takdir etti, alkışladı.

Galatasaraylı Fatih Altaylı'dan, Fenerbahçe'ye alkışlar...

Fenerbahçe, Türkiye'nin İstanbul Sözleşnmesi ile ilgili aldığı kararın gözden geçirilmesi gerektiğini açıkladı. Koyu Galatasaraylı Fatih Altaylı Fenerbahçe'nin İstanbul Sözleşmesi için yaptığı açıklamayı takdir etti, alkışladı.

Altaylı Twitter hesabından, "Bravo Fenerbahçe yönetimi" dedi 3 tane alkış emojisi ekledi.

İşte o paylaşım:

Fenerbahçe resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Geride bıraktığımız hafta sonu İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine dair kararı üzülerek öğrendik. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi'nin, kadın erkek eşitliğinin sağlanması adına hayata geçirdiği HeForShe kampanyasını iki yıldır destekleyen,

Kadınlar ve kız çocuklarının toplumda ve sporda özgürce, eşit şartlar altında yer alması adına pek çok çalışma yürüten,

Kadınlara yönelik şiddetin insan hakları ihlali olduğunu bilerek en yüksek sesle; "Kadına Şiddet Suçtur! Ortak Olma Seyirci Kalma!" diyen

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ olarak, sözleşmenin yürürlükten kaldırılmasının toplumsal sonuçlarından endişe duyduğumuzu vurgulamak istiyoruz. Kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı ve şiddeti önlemeye yönelik önemli bir adım olan İstanbul Sözleşmesi'ni tüm toplumumuzun ortak menfaati için gözetmemiz gerektiğine inanıyoruz ve bu doğrultuda fesih kararının yeniden gözden geçirilmesini talep ve rica ediyoruz.

DESTEK YAĞDI

Fenerbahçe'nin paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni aldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da bu açıklamadan dolayı Fenerbahçe'yi tebrik etti. İmamoğlu twitter hesabından Fenerbahçe'nin paylaşımını alıntılayarak,  "Kadına yönelik şiddete karşı duruşundan dolayı Fenerbahçe Spor Kulübü’müzü tebrik ederim. 

#İstanbulSözleşmesiYaşatır" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2021, 18:52
YORUM EKLE