Nihat Özdemir’in "şike" sözlerine Aziz Yıldırım'dan yanıt

Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (TFF) Nihat Özdemir’in açıklamalarına yanıt verdi.

Nihat Özdemir’in "şike" sözlerine Aziz Yıldırım'dan yanıt

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in “9 yıldır şikeyle karşılaşılmadı” sözleri sonrası Fenerbahçe’den ardı ardına sert açıklamalar yapılırken Aziz Yıldırım’ın konuşup konuşmayacağı merak konusu olmuştu.

Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin, 20 yıl Fenerbhaçe başkanlığı yapan ve FETÖ’nün şike kumpasıyla hapis yatan Aziz Yıldırım’ın, Nihat Özdemir’in açıklamalarına yanıt verdiğini yazdı.

İşte Aytunç Erkin’in bugün yayımlanan o yazısı:

“Geçen haftadan bu yana ‘futbolun asla futbol olmadığı' günleri bir kez daha yaşadık! Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'in ‘9 yıldır şikeyle karşılaşılmadı’ sözleri sonrası Fenerbahçe Başkanı Ali Koç canlı yayında sert ifadeler kullanmıştı. Özdemir açıklamalarının çarpıtıldığını savunurken, Koç'un ‘Nihat Özdemir'e soruyorum, 2010-11 sezonu şampiyonu kimdir?’ sorusuna yanıt gelmeyince sarı lacivertli kulüp resmi siteden bir açıklama daha yaptı…

Ancak… Konunun diğer bir boyutu da şu oldu: Fenerbahçe'yi 20 yıl yöneten ve 3 Temmuz sürecinde bedel ödemiş Aziz Yıldırım ve arkadaşları ne diyecek? Tartışma başladığı günden bu yana zaman zaman konuştuğum Yıldırım şu cümleleri kurdu: ‘3 Temmuz 2011 sürecinin şampiyonu belli. Federasyon da tescil etmiştir. 2010-2011 sezonunda alnımızın akıyla şampiyon olduk… Tartışma bile söz konusu olamaz. Nokta…’ Fenerbahçe Kulübü'nü 20 yıl yöneten Aziz Yıldırım'ı aradığımda kurduğu cümleler böyleydi! Bir tartışmanın içine girmek istemeyen Yıldırım son noktayı ‘2010-2011 sezonunda alnımızın akıyla şampiyon olduk…’ diye koydu!

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER