TBF, Tofaş-Beşiktaş maçıyla ilgili gerekçeli kararı açıkladı

TBF, Tofaş-Beşiktaş karşılaşmasıyla ilgili olarak yapılan itirazı reddederken, alınan gerekçeli kararı da açıkladı. TBF'nin itirazı reddetmesi, Beşiktaş cephesinin sert tepkisine neden olmuştu.

TBF, Tofaş-Beşiktaş maçıyla ilgili gerekçeli kararı açıkladı

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde oynanan Tofaş-Beşiktaş karşılaşmasının son saniyelerinde Beşiktaş’ın attığı 3 sayılık atışla siyah-beyazlılar karşılaşmayı 89-88 kazanmış ancak maçın bitimiyle birlikte karşılaşmanın hakemleri pozisyonu tekrar izleyerek Ercan Osmani’nin çizgiye bastığını belirterek sayıyı iptal etmişti. Yaşanan gelişmeler sonrasında Beşiktaş Yönetimi, alınan kararın kurallara aykırı olduğunu belirterek itiraz etmişti.

Dün yapılan açıklamada Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), itirazı reddettiğini ifade etti. TBF’nin bu kararı, Beşiktaş cephesinin tepkisini çekti. Siyah-beyazlılar, resmi internet sitesinden yaptıkları sert açıklamada “Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Türk basketbol tarihinde “Kara Perşembe” olarak hatırlanacak skandal bir karara imza atmıştır. Türkiye Basketbol Federasyonu yönetim kurulunun almış olduğu bu haksız ve mesnetsiz karar, bizim için yok hükmündedir” ifadelerine yer vermişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER