İnternet haberciliğinde olması gereken özellikler nelerdir?

İnternet haberciliği de tıpkı basılı medya unsurlarında olduğu gibi gazetecilik etik ve ahlak ilkelerine bağlı olarak çalışan bireyler tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir etkinliktir. İnternet haberciliğinde öncelikle bir unsurun haber olabilme özelliğine taşıması için ilginç ekstrem ve olağandışı olması gerekmektedir.

İnternet haberciliğinde olması gereken özellikler nelerdir?

İnternet haberciliği de tıpkı basılı medya unsurlarında olduğu gibi gazetecilik etik ve ahlak ilkelerine bağlı olarak çalışan bireyler tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir etkinliktir. İnternet haberciliğinde öncelikle bir unsurun haber olabilme özelliğine taşıması için ilginç ekstrem ve olağandışı olması gerekmektedir. Habercilikte bireylerin temel ilke olarak kabul ettiği, köpeğin insanı ısırması haber değildir ancak insanın köpeği ısırması haberdir kapsamı içerisinde bireylerin okumak öğrenmek ve bilinç kazanmak noktasında fayda sağlayabileceği içerikler haber niteliği oluşturur. Okuyucuya aktarılan bilgilerin doğru ve hatasız olması da gazetecilik prensipleri arasında yer alır. Tarafsızlık ilkesi de haberciliğin en önemli ilkelerinden biridir. Yeni Medya unsurları arasında yer alan internet haberciliği alanında faaliyet yürüten bireylerin de bu unsurlara özellikle dikkat etmesi önem arz eder.

İnternet haberciliğinin en güvenilir adresi: Medya Haber

Medya Haber kurulduğu günden bu yana tarafsızlık akıcılık hatasız haber verme ve objektiflik ilkelerine dayalı olarak faaliyet yürüten bir internet haberciliği ajansıdır. Son derece geniş bir yelpazede habercilik faaliyetlerinin yerine getirir. Son dakika haberlerinin yanı sıra ekonomiye ve kültür sanata ilişkin haberleri de dakika dakika okuyucu ile buluşturmayı hedefler. Bünyesinde son derece profesyonel bir editör ve muhabir kadrosuna sahip olan Medya Haber Türkiye'de ve dünyada oluşan bütün gelişmeleri hatasız bir biçimde okuyuculara aktarmayı amaçlamaktadır.

YORUM EKLE