Teknoloji ile Doğa Katliyamına Son

Teknoloji ile Doğa Katliyamına Son

Dünyada ve ülkemizde yaşanan orman yangınlarının üzüntüsünü yaşarken, dünyamızı eski haline nasıl getireceğimizi düşünmeye başladık bile.

Tabii ki bu üzüntüler orman yangınları ile son bulmuyor.Günümüzde orman katliyamı gittikce artmaya devam ediyor bunun bazı sebepleri var; İnşşat,kağıt üretimi,ısınma vs .

Güncel teknolojiyi kullanarak bu katliyamın azda olsa karşısına geçebilmek için bazı adımlar atılıyor.

Orman yangınlarında kaybettiğimiz ağaçların binlerce katını her yıl kartvizit bastırarak yok ediyoruz?

Dünya üzerinde yıllık 100 milyar kartvizit bastırılıyor, bu sayı yaklaşık 7 milyon ağaç demek. Ülkemizde son 20 yılda dikilen ağaç sayısının yaklaşık 6 milyon olduğunu düşünürsek dünyamızın ne kadar büyük bir felaketin içerisine sürüklediğimizin farkında mısınız?

Gün geçtikçe dijitalleşen dünya her geçen gün kendisini yenilemeye devam ediyor.                                

Artık eski ve sıradan olanlar yerini teknolojiye bırakıyor. Sıradan kartvizitlerin büyük baskı maliyeti ve kağıt israfı yüzünden doğaya verdiği zarar bir sorun haline gelmeye başlamıştı.        

Çoğu çöpe atılan ve cebimizde fazlasıyla yer kaplayan bu kartvizitler yerini dijital kartvizitlere bıraktı.

Peki Dijital Kartvizit nedir?

Pandemi ile birlikte gelen temassız hayat, yanımızdaki kişiye bilgilerimizi vermek istediğimizde yine aynı temasızlıkla bilgi alışverişi yapmamızı sağlar. Yapmanız gereken tek şey telefonunuzu bir Diji Card’a dokundurmak. Bunun için telefonunuzda NFC özelliği olması yeterlidir. Peki NFC özelliği yoksa ne yapmamız lazım? Diji Card sizin için bunu düşünüp QR kod özelliğini kullanıma sundu. Peki, bilgilerinizi vermek istediğiniz kişi yanınızda yoksa?

Bu durumda Diji Card’ın paylaş butonu devreye giriyor. Yani yanınızda olmayan birine profilinizde bulunan profil bağlantı linkinizi ister uygulama üzerinden, ister SMS isterseniz de mail üzerinden kolaylıkla gönderebilirsiniz.  Peki sayfa kapandı bilgileri tekrardan nasıl göreceğim diyorsanız, Diji Card sizin için harika bir özellik geliştirdi. Diji Card rehbere ekle özelliği sayesinde kişinin profil bilgilerini rehberinize otomatik olarak ekler, üstelik siz bir bilginizi güncellediğinizde otomatik olarak karşınızdaki kişide de bu güncellenecektir.

Tek tuş ile arama yapabilir, WhatsApp’dan mesaj atabilir ya da dilediğin sosyal medya uygulamasından profilini görüntüleyebilirsin, üstelik bunlar için herhangi bir şifre girmenize gerek yok, yalnızca kullanıcı adınınızı yazmanız yeterli.

Konumunuza haritalar üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Sıradan kartvizitlerdeki gibi arama yapmanıza gerek yok. Ürünlerinizi profilinize ekleyip dilediğinizde güncelleyebilir, iban numaranızı anında paylaşabilir, belgelerinizi drive dosyasına yükleyip her gittiğiniz yerde kolayca kullanabilirsiniz. Oldukça az yer kaplayan Diji Card’ı, şık tasarımlarının yanı sıra ister anahtarlık olarak ister de bileklik olarak yanınızda taşıyabilirsiniz.

DİJİ CARD DOĞA DOSTU OLUP GELENEKSEL KARTVİZİTLERE SON VERİYOR.

YORUM EKLE