Yumurta Donasyonu Hangi Durumlarda Yapılır?

Yumurta donasyonu ile pek çok anne baba adayının hayalleri gerçeğe kavuşmaktadır. Yumurta donasyonu sayesinde çocuk sahibi olan birçok insan bulunuyor.

Yumurta Donasyonu Hangi Durumlarda Yapılır?

Yumurta donasyonunda, anne adayının yumurta hücreleri yetersiz kaldığı için bir donörden yumurta alınarak döllenme gerçekleştirilmektedir. Özellikle, çocuk sahibi olmak için tüp bebek tedavisine başlayan ancak bu tedavinin sonucu başarısız olan çiftler için yumurta donasyonu önemli bir seçenek olmaktadır. Kıbrıs tüp bebek tedavisi anne adayından alınan yumurtaların kalitesiz veya yetersiz olduğu durumlarda başarısız olursa, yumurta donasyonu yöntemine başvurulur.

Yumurta donasyonu yönteminin sorunsuz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesi için Kıbrıs tüp bebek merkezi seçiminin de en iyi şekilde yapılması gerekir. Kıbrıs tüp bebek merkezi araştırması yapanlar, bu anlamda pek çok kriteri de göz önünde bulundurmaktadırlar. Yumurta donasyonu hakkında Kıbrıs tüp bebek merkezleri ile iletişime geçmek de son derece faydalı bir eylem olacaktır. Yumurta donasyonu sayesinde çocuk sahibi olmak isteniyorsa bu karar verme sürecinin en iyi şekilde yönetilmesi gerekir.

Kimler İçin Yumurta Donasyonu Yaptırmak Uygundur?

Yumurta donasyonu yönteminde en çok dikkat edilen hususlardan bir tanesi de donör seçimi olur. Donör seçimi yapılırken, donörün birçok farklı özelliğinin göz önünde bulundurulması şarttır. Yumurta bağışçısı, genellikle 18 ile 30 yaş aralığı arasındaki kişilerden seçilmektedir. Bu yaş aralığı kimi zamanlarda birkaç yaş fazlasına çıkabilse de ortalama olarak bu sürenin verildiğini söylemek mümkün.

Yumurta donörlerinin sağlık durumlarını belirlemek adına birçok farklı test de yapılmalıdır. Çiftlerin aklında soru işaretleri kalmaması için, Kıbrıs tüp bebek merkezleri her aşamada çiftleri de bu sürece dahil etmelidirler. Süreç böyle devam edince hem çiftlerin içleri daha rahat olacak hem de Kıbrıs tüp bebek merkezleri yöntemlerinde daha etkin çalışmalar yapabileceklerdir. Genellikle, yumurta donasyonu yönteminde donörün iletişim bilgilerinin paylaşılmamasına özen gösterilir. Bu durumun pek çok farklı nedeni olsa da donörün ve çiftlerin iyiliği için yapılmaktadır. Yumurta donasyonu hakkında kafanıza takılan soru işaretlerine Cyprus IVF ile iletişime geçerek cevap bulabilirsiniz.

Sperm Donasyonu Öncesinde Donör SeçimiKıbrıs tüp bebek tedavisinde, baba adayından alınacak spermlerin yetersiz bulunduğu durumlarda sperm donasyonu uygulaması tercih edilir. Şartlara bağlı olarak belirlenen donörlerden alınan spermler, steril ortamlarda anne adayından alınan yumurtalar ile birleştirilmektedir.

Sperm donasyonunda başarı oranları, anne adayından alınan yumurtaların durumuna bağlı olacaktır. Öyle ki, sperm hücreleri zaten kaliteli olacağı için burada başarıyı etkileyen etken anne adayı olmaktadır. Bu nedenle de anne adayının yaşı ve geçirmiş oldukları hastalıkları belirleyici olmaktadır. Sperm donasyonu ile çocuk sahibi olmak istiyorsanız https://www.cyprusivf.net/sperm_donasyonu/ internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

YORUM EKLE