CHP'li Zeybek'in dinlediği esnaf Bahçeli'nin o sözlerini hatırlatarak iktidara isyan etti 

CHP'li Gökan Zeybek'in Iğdır'da dinlediği esnaf Devlet Bahçeli'nin "Hortumu kendilerine bağladılar” sözlerini hatırlatarak "Bunlar hortumculuk yapmaya devam ettikçe tükeniyoruz" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek Iğdır'da yurttaşlarla buluştu. Zeybek'in ziyaretleri sırasında karşılaştığı bir esnaf iktidarın görmezden geldiği sorunları teker teker anlattı.

SEÇİME KADAR DAYANMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL

Benzin ve mazot fiyatlarına arda arda gelen zamların maliyetleri arttığını belirten esnaf "Sabah açıyorum dükkanı,siftah yapamadan kapatıyorum. Seçime kadar dayanmamız mümkün değil." dedi. Tüm bunlar ile beraber kira ve faturalar gibi kalemlerdeki artışa dikkat çeken esnaf  tüm birikimlerininde tükendiğine dikkat çekerek "Ülkede beşli çete ve avaneleri dışında birikimi kalan var mı?" diyerek tepki gösterdi.

ZEYBEK'TEN DİKKAT ÇEKEN ANALİZ

Zeybek, "Azerbaycan bağımsızlığını kazandığınında 1 lira 2 manat yapıyordu. Şimdi 1 manat 11 lira ediyor. Demek ki AKP iktidarında Türk Lirası Manat karşısında 22 kat değer kaybetmiş." diyerek tüm dünyada kriz var diyen AKP'li Cumhurbaşkanı Recap Tayyip Erdoğan'ın ekonomi politikalarını eleştirdi.

YORUM EKLE