ABD: Ortadoğu'ya fazladan güç aktarırız

ABD Savunma Bakanı Austin, Ortadoğu'da önemli bir güce sahip olduklarını ve desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Ayrıca gerekli gördüklerinde fazladan güç aktaracaklarını aktardı.

ABD: Ortadoğu'ya fazladan güç aktarırız

Bahreyn'de düzenlenen Manama Diyaloğu Güvenlik Konferansı’nda konuşan ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, ABD'nin Ortadoğu'daki askeri varlığını sürdüreceğini ve gerektiğinde asker sayısını artıracağını belirtti.

Austin, “Bölgede önemli bir güce sahibiz ve onu desteklemeye devam edeceğiz. Gerekli gördüğümüzde, fazladan güç aktaracağız ve bunu hızlı bir şekilde yapacağız” dedi.

Austin, ABD'nin diplomasiye öncelik verdiğini ve askeri gücü bir destek aracı olarak gördüğüne vurgu yaparak, “Washington, Ortadoğu’da bölgenin karşı karşıya olduğu tehditlere karşı koyabilecek çok taraflı ortaklıkları derinleştirmede ısrar etmeye devam edecek" diye konuştu.

Austin, söz konusu tehditler arasında, koronavirüs salgını, iklim krizi, nükleer silahların yayılmasıyla ilgili sorunları, aşırılık yanlısı grupların faaliyetleri ve İran'ın terörist gruplara desteğini sıraladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
1
1 - 2 ay Önce

1